Někdo řeší přechod zima-jaro používáním návleků, jiný raději vymění membránové kalhoty a bundy za lehčí provedení a návleky odmítá. S příchodem jarních teplot jsme otestovali komplet dlouhých kalhot a dresu XLC, které jsme na silnici vozili v teplotním rozmezí pět až dvanáct stupňů.
U zimních kalhot do teplot kolem nuly je důležitá maximální ochrana předního dílu a s ní spojená i výška membrány v pase. Testované kalhoty XLC Pro TR-S20 za 1974 korun svým nižším předním i zadním dílem, navíc s perforací šlí, jasně odkazují do středních teplot. I tak je ale jejich základem výrazně elastický materiál se středně silným roubaix na vnitřní straně. To pokrývá celou vnitřní plochu kalhot, vyjma zmíněných šlí. Koncům nohavic nechybí svislý zip a silikonový proužek na vnitřní straně, pro lepší přizpůsobení jsou nohavice ze tří panelů. Horní díl s všitou výstelkou se na ně napojuje v půli stehen a v pase začínají zmíněné šle. Vzadu je střih zatepleného dílce samozřejmě vyšší, takže nedochází k prochladnutí této citlivé partie. Co se týče velikostního značení, tam máme jisté výhrady, protože testovaný XL kousek odpovídá spíše velikosti L a pro 188 cm vysokého jezdce s váhou 90 kg byl i přes výraznou elasticitu materiálu dost těsný. Doporučujeme tedy při výběru určitě přidat o jednu velikost směrem nahoru.
Štíhlejšímu jezdci s výškou 185 cm už střih dobře padnul a délka nohavic byla více než dostatečná, takže spokojenost. Ta panovala i s vnitřní výstelkou, jejíž hustý šev je precizně provedený a výstelka má optimální tloušťku. Tudíž je dostatečně pohodlná, a zároveň nepůsobila dojmem pleny. Co se týče usazení střihu kalhot na těle, v pase nejsou kalhoty zbytečně stažené a šle během celé vyjížďky držely na ramenou spolehlivě. Termoregulace materiálu byla při teplotě kolem jedenácti stupňů ještě dostatečná a i přes absenci nějakého zesílení přes kolena na ně naopak v pěti stupních nebylo na silničce chladno.
Ke kalhotám jsme zvolili dres XLC Pro JE-L03 s dlouhým rukávem a slabým zateplením na vnitřní straně. Na silnici byl ale tenhle materiál při výše zmíněných teplotách slabý, takže bylo nutné doplnit jej silnější větrovkou. Dres za 1380 korun kombinuje lycrové panely s o něco méně elastickou pleteninou, ale i přes celkovou přizpůsobivost materiálu opět platí totéž, co pro kalhoty. Testovaná velikost XL odpovídá opět spíše menšímu elku, což bylo znát především na obvodu i délce v pase. Naopak délka rukávů je dostatečně naddimenzovaná. Středně vysoký límeček dobře chrání krk před chladem a dres svým sportovním střihem dobře sedí, aniž by měl díky silikonovému proužku v pase tendenci se vyhrnovat. V ramenou vše skvěle pasuje a do delších rukávů se silnějším lemem na konci netáhne. Trojice kapes na zádech je dobře přístupná a chválíme viditelný reflexní proužek na jejich levé straně, což u kalhot musíme lehce zkritizovat, protože tam je sice reflexní paspule podél zipu nohavic, ale hodně schovaná. Termoregulace byla při použití dresu jako střední vrstvy standardní, takže nemáme výhrady. Designově pak dres koresponduje použitím světlých panelů s kalhotami, takže lze oba kousky vhodně kombinovat.
(už)
Italská firma SIDI byla založena v roce 1960, kdy její zakladatel Dino Signori začal v malé manufaktuře vyrábět trekové boty do hor. V…
Velmi zajímavou přilbu nabízí Haven. Model Vision Future má především odklápěcí štítek, což ocení nejen ti, kteří jsou nuceni nosit…