LOOK2021_1
gravel

katalog_elektrokola

logo_katalog_detska_kola

deluxepoutak

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

Author_pruh_leden_2021

Záchrana na silničku, XLC Mini pump, test

Pumpička na silniční kolo musí primárně zvládnout především vysoký tlak, ale objem je tak nějak podružný, protože raději pumpovat o něco déle, než se dřít a stejně dojíždět na podhuštěných pláštích. Tohle splňuje kousek XLC Road Mini Pump PU-A09, který je určen  úzkým plášťům.

Jde o jednopístovou pumpičku s celkovou délkou 185 mm (vyrábí se i delší 240mm verze), vyrobenou až na plastové koncovky a pryžovou hadičku kompletně z hliníku. Gumová hadička se ukrývá v těle pístnice a na konci má hliníkovou koncovku na ventilek. Tato koncovka je při zasunuté hadičce našroubovaná do plastové hlavice pístnice, po vyšroubování pak lze vytáhnout hadičku délky 100 mm. Koncovka je kompatibilní pouze s galuskovým či Dunlop ventilkem, takže na automobilové provedení u horských kol zapomeňme. Na ta ale můžeme s touto pumpičkou zapomenout rovnou, protože její maximální výkon sice zvládne až 160 PSI, tedy 11 BAR, ale nahustit silniční třiadvacítkový plášť vyžaduje dostatečně dlouhou dobu pro dosažení potřebného objemu. Zkrátka malé kompaktní provedení, schopné zvládnout námi testovaný tlak kolem 120 PSI celkem bez velké námahy, ovšem daní za to je menší objem tlačeného vzduchu.

Díky celkové délce i rozumnému průměru rukojeti se s pumpičkou dobře pracuje a snad jen gumová krytka koncovky nám občas vadila při šroubování na ventilek blízko svazkového výpletu. Jinak je vše maximálně funkční, což platí i pro držák na rám, kam se pumpička nacvakne a zajistí gumovým páskem. Proti nechtěnému rozjíždění pak slouží gumový návlek na těle pumpičky, do kterého se rukojeť v zasunutém stavu pojistí.

datum: 10.06.18 - kategorie: Technika
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign