LOOK2021_1
gravel

katalog_elektrokola

logo_katalog_detska_kola

deluxepoutak

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

Author_pruh_leden_2021

Svačinka od Penco (test)

Energetické tyčinky jako zdroj energie před, během či po sportovním výkonu mohou mít různé složení a domácí Penco nabízí jak provedení pro regeneraci, dodání energie při extrémně dlouhém výkonu, tak klasiku, kterou představuje novinka Sport Energy Bar.

Jde o 40g sportovní tyčinku určenou pro okamžité dodání energie, navíc se zvýšeným obsahem ovoce podle příchuti. Ty jsou mimochodem pomeranč, lesní plody - obojí v jogurtové polevě, či meruňka v čokoládové polevě. Jde o cereální tyčinky, takže jejich základ tvoří kombinace různých druhů mouky, ať už obilné, rýžové nebo kukuřičné, krupice či obilné lupínky. Dále glukózový sirup, různé druhy sušeného ovoce a nezbytná dávka speciálních látek, tuků i vitamínů. Tyčinky totiž obsahují každá 200 mg vitamínu C, dále stopové prvky jako zinek, mangan a selen, vitamín E a MCT tuky, což jsou tuky se střední délkou řetězce mastných kyselin. Získávají se z kokosového či palmového oleje a měly by se vstřebávat přímo do jater, aniž by se ukládaly v těle. Co se týče nutričních údajů, ve sto gramech je to 1730 kJ/ 410 kcal, 66 g sacharidů, 14 g tuků, 3,5 g bílkoviny a 3,6 g vlákniny plus další výrazně menší podíly ostatních složek.

Tyčinky mají standardní obal, jejž lze dobře rozdělat i za jízdy, a za běžných teplot lehce tužší konzistenci. Poleva samozřejmě reaguje částečně na teplotu, ale její vrstva není tak silná, aby to bylo nějak dramatické. Tyčinku lze ale velice snadno rozkousat, jelikož se v ústech rychle rozpouští, a není tak nutné usilovně žvýkat jako u některých produktů s jemným základem. Příchutě jsou přirozené, bez nějakých agresivních pachutí, takže ideální i pro doplnění energie při déletrvajícím výkonu. Nicméně výrobce nedoporučuje překračovat denní dávkování tří tyčinek. To by vzhledem k jejich příznivé ceně 22 korun za kus nebyl během maratonu žádný problém.

(už)

datum: 29.08.18 - kategorie: Strava
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign