LOOK2021_4
gravel

katalog_elektrokola

logo_katalog_detska_kola

deluxepoutak

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

Author_pruh_leden_2021.jpg

Souboj silikonů

Tak trochu lechtivý titulek, nicméně realita je mnohem všednější, pokud nezačneme tím, že jsme měli šanci držet různě objemné silikony v dlaních, a opět nenavodíme dvojsmyslný nádech. Dobře, žerty stranou, upřesněme, že jsme jezdili dvě provedení silikonových gripů ESI s odlišnou tloušťkou, abychom vyzkoušeli, jak velký je mezi nimi rozdíl.

 

 

ESI je zcela jistě etalonem kvality mezi silikonovými gripy, a jestliže u gripů s lock-on objímkou vždycky platila za špičku značka ODI, pak u silikonů je to jednoznačně ESI. Porovnali jsme mezi sebou klasiku v podání modelu Chunky v odstínu aqua s hmotností 60 gramů a objemnější model Plush v šedém odstínu a s hmotnostní 72 gramů. Obě verze mají shodnou délku 130 milimetrů a také cenu 499 korun, ovšem odlišují se průměrem, profilací a také designem zátek řídítek. Chunky jsou závodní klasikou s univerzálním kruhovým průřezem průměru 32,5 mm, nesmekavým povrchem a optimálním poměrem přenosu podnětů do řídítek vůči schopnosti tlumit otřesy. Plush mají průřez lehce zvlněný a na řídítkách nabídnou 35mm průměr, tedy opravdu nic pro drobné dlaně nebo ty jezdce, kteří hledají co nejméně zkreslený úchop řídítek.

 

 

Jízda s modelem Chunky je nekompromisní, přesná, odezva v rukavicích, a hlavně bez nich, je perfektní a jde o gripy pro ostřejší jezdce, ať už XC nebo maratonce, či vyznavače trailů netoužící po méně komfortních lock-on gripech s objímkou. Materiál neklouzal ani za mokra, tlumení bylo na velice slušné úrovni a odolnost vůči vymačkání či opotřebení povrchu pak standardně vysoká. Když gripy nasadíte skoro nasucho nebo přes izopropylalkohol, budou držet i na matném povrchu řídítek. Chunky díky univerzálnímu průměru padnou do dlaně jak jezdci s XL rukavicemi, tak bikerkám s drobnější ručkou, prostě závodní univerzál.

 

 

To Plush je trochu jiná káva, a přestože jsou ze stejného materiálu, už profilace nabídne trochu jiný styl úchopu, s částečným využitím záběru bříšky prstů a hlavně diametrálně výraznější tlumicí schopnosti. Tohle jsou gripy na dlouhé tratě bez extrémních technických pasáží, kde už může být větší průměr trochu na úkor přesného ovládání řídítek. Jde o nejměkčí gripy v nabídce značky, navíc o milimetr silnější než model Extra Chunky, a na komfortu je to rozhodně znát, tady nemají dlaně šanci trpět, tlumení je zde prioritou. Pro fandy silnějších gripů přitom mohou být vhodné i do těžšího terénu, ale pro širší spektrum uživatelů to bude kousek spíš pro rekreační biking, s upřednostněním pohodlí před agresivním ovládáním řídítek. Promáčknutí úchopu bylo do silnější vrstvy silikonu oproti Chunky trochu znatelnější, ale opět žádný extrém, a neklouzavost povrchu i po namočení byla stejná s verzí Chunky.

Oboje gripy si tak určitě najdou své fanoušky, ať už pro agresivnější jízdu, nebo pro komfort na dlouhých tratích.

(už)

 

datum: 09.11.21 - kategorie: Technika
id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign