LOOK2021_1
gravel

katalog_elektrokola

logo_katalog_detska_kola

deluxepoutak

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

Author_pruh_leden_2021

Rolls Royce mezi city biky

GAZELLE - synonymum tradice

Prestižní záležitost, přesně tak by se dala definovat výroba kol Gazelle přímo v Holandsku, v době, kdy všichni své výrobní závody stěhují do podstatně levnější Asie. Společnost Koninklijke Gazelle N. A., založená již roku 1882 Willemem Köllingem, je největším nizozemským výrobcem jízdních kol a elektrokol. Od samého počátku se značka zaměřila pouze na produkci jízdních kol a v současnosti expanduje do celé řady dalších zemí.

gazelle chamonic

Za dobu své historie se značka Gazelle vryla do podvědomí nejen samotných Holanďanů, ale cyklistické veřejnosti vůbec, a to jako symbol kvality, elegance a komfortu. Ne nadarmo jsou kola Gazelle nazývána jako „Rolls Royce“ mezi městskými jízdními koly. Nejkvalitnější materiály, nejmodernější technologické postupy a důkladné zátěžové testování jsou pro Gazelle samozřejmostí, ne heslem do reklamního letáku. Díky vysoce efektivnímu systému kontroly kvality a dlouhodobému testování může tato značka dávat u svých kol záruku na rám a pevnou vidlici po dobu deseti let, na odpruženou přední vidlici pak 5 let.

Od sezóny 2010 jsou kola Gazelle oficiálně zastoupena také v Česku. V nabídce je možné nalézt ucelené portfolio jízdních kol, od městských, přes dětská, silniční a horská, až po speciální typu backfiet či tandem. Na českém trhu se ale Gazelle zaměří především na postupně se rozvíjející segment městských kol a zejména stále populárnějších elektrokol.

Tyto modely značky Gazelle, stejně jako všechna městská kola a elektrokola, jsou více než za sportovní nářadí považovány především za dopravní prostředek, čemuž odpovídá také jejich bytelná konstrukce. Jsou stavěny s maximálním důrazem na pohodlnou a bezpečnou jízdu se vzpřímenými zády. Používají bezúdržbové komponenty, jako jsou převodovky či alternátory v náboji, různé typy bubnových brzd a další díly co nejvíce zjednodušující obsluhu kola. Tyto cestovní a městské modely jsou vždy připraveny k jízdě, bez ohledu na to, jestli na ně zrovna prší, nebo stojí venku na mrazu. Navíc jsou zakryty všechny části kola, kde hrozí kontakt s oděvem nebo jeho zašpinění.

Kola a elektrokola Gazelle jsou standardně dodávána plně vybavena příslušenstvím, jako jsou blatníky, světla, nosiče, napevno připevněný zámek a další příjemné drobnosti zpříjemňující užívání a obsluhu. Dále je možné dovybavit kola také bohatým příslušenstvím dětských sedaček, tašek, ochranných plexištítů či transportních košů.

Elektrokola v luxusním podání

Vlajkovou lodí u Gazelle jsou v posledních letech elektrokola, tedy kola s asistencí šlapání. Ta vynikají nejen dokonalým technickým a dílenským zpracováním, ale také svou designovou stránkou. Přestože elektrokola Gazelle vypadají na první pohled jako běžná cestovní kola, teprve při bližším prozkoumání lze odhalit šikovně zabudovaný akumulátor v zadním nosiči. Použitá technologie asistence šlapání pak průběžně vyhodnocuje sílu záběru jezdce, právě zařazený rychlostní stupeň a aktuální rychlost kola, podle toho plynule dávkuje podporu šlapání. Díky tomu je možné jet rychlostí až 25 km/h bez většího úsilí a potu ve tváři.Maximální rychlost kola je omezena právě na hodnotu 25 km/h, což vyplývá z evropských směrnic pro kolo s přídavným motorem, aby bylo stále považováno za kolo a nebylo pro jeho provoz třeba řidičské oprávnění.

Při jízdě po rovině lze za běžnou cestovní rychlost s minimem vynaložené energie považovat 20 km/h. V kopcích je neocenitelným pomocníkem elektronický asistent, který pomáhá vyjet stoupání vyšší rychlostí. Akumulátor elektrokol Gazelle na jedno nabití vydrží 50 až 75 kilometrů při zapnuté asistenci šlapání. Výdrž akumulátoru pak závisí především na způsobu jízdy, kolo umožňuje volit ekonomický mód nebo mód boost, který pomáhá při šlapání výrazněji

Všechna elektrokola Gazelle jsou standardně vybavena výkonným světlem s čidlem pro automatické zapnutí za zhoršených světelných podmínek. Dále pak odpruženou přední vidlicí, gelovým sedlem s odpruženou sedlovkou a například zvonkem integrovaným v řídítkách. Řada dílů je zpracována s maximálním citem pro detail.

V případě záruční i pozáruční opravy poskytuje zástupce Gazelle na našem trhu službu zapůjčení obdobného kola nebo elektrokola zdarma po dobu opravy kola v případě, že se nepodaří kolo opravit do jednoho týdne. Péče o zákazníka je tedy v případě značky Gazelle maximální. Všechna kola a elektrokola Gazelle samozřejmě splňují veškeré legislativní předpisy EU a technické standardy týkající se kol a elektrokol. Například elektrokola jsou plně v souladu s EN-15196/EPAC a všechna kola s ISO 2575:2004(E).

 datum: 23.03.10 - kategorie: Elektrokola (i testy)
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign