deluxe-cycling
katalog_elektrokola

gravel

logo_katalog_detska_kola

deluxepoutak

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

Author_pruh_leden_2021

Prostě GripLock

Na první pohled úplně standardní gripy se stahovacími objímkami a dostupnou cenovkou – na ten druhý však tvarově i použitou směsí hodně propracované provedení. Takové jsou gripy AGR R45 GripLock domácí značky Author. Byť to nemusí být hned až tak patrné, gripy jsou sobě zrcadlově obrácené a na jednom z nich najdeme maličké L a na druhém pak R. Co z toho vyplývá? Za prvé to, že bychom při montáži měli být pečliví a uvedenými písmenky se skutečně řídit. Za druhé je dané, snadno přehlédnutelné asymetrické vybrání pro prostředník a ukazovák při sevření gripů velmi příjemné a má rozhodně svou úlohu.

 

Z hlediska konstrukce se jedná o osvědčenou klasiku se základním plastovým tubusem a stahováním pomocí jediné duralové objímky, jež se nachází bezprostředně u brzdové páky. Středový tubus sice logicky trochu ubírá na tloušťce pryžové směsi, ta je zde však měkká a poměrně poddajná, takže ani celodenní jízda zcela bez rukavic není nekomfortní. Výrobce dokonce avizuje dvojí různou tvrdost použité pryže D2, což je při bližším vyzkoušení skutečně patrné. Zásadní je zde ale především průřez gripu s průměrem 32 milimetrů a i velká chlapská ruka bude s úchopem a oporou dlaně spokojena. Celková šířka je 137 milimetrů, ovšem využitelná 128 milimetrů, což je opět tak akorát. Vyhovovalo nám členění svrchní nejzatěžovanější partie, která je sice na svém povrchu dostatečně poddajná, zároveň však nedocházelo k rychlejšímu úbytku materiálu, jak bývá občas běžné. Pouze úzké kanálky ve svrchním povrchu neubírají celkovou plochu pro naši dlaň, což je dobře. Také spodní část pro bříška prstů je vhodně členěna, takže za nás absolutně bez připomínek. Jisté je rovněž usazení gripů na řídítkách, i jednostranné sevření objímkou je naprosto bezproblémové a k jakémukoli kroucení nedochází.

Hmotnost gripů je 121 gramů, cena vychází na 299 korun.

(kad)

 

 

datum: 02.12.20 - kategorie: Technika
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign