LOOK2021_4
gravel

katalog_elektrokola

logo_katalog_detska_kola

deluxepoutak

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

Author_pruh_leden_2021.jpg

Přilba Pells Nesto

Novinka v sortimentu značky Pells je určena na silnici i MTB a patří k minimalisticky pojatým přilbám, u nichž je kromě důkladné ochrany hlavy prioritou nízká hmotnost a výborná ventilace.

Nesto jsme otestovali jak na silnici, tak v terénu a jestliže výrobce tvrdí, že o přilbě na hlavě ani nevíte, tak můžeme jeho slova potvrdit. In-Mold provedení je zde standardem a testovaná velikost S/M (54-58 cm) ukázala na váze solidní hmotnost 243 gramů, což je s ohledem na cenu 1499 korun velice slušné. Přilba sází na lehce dolů protažený tvar zadní partie a snížené provedení na čele, respektive odhalení části čela díky „vykousnuté“ přední části.

 

Je příjemně hluboká, ovšem i přes zacílení na nižší hmotnost se nešetřilo materiálem na bocích. Stažení na hlavě zajišťuje plastová čelenka ve třech čtvrtinách obvodu, ovládaná miniaturním kolečkem vzadu, s mechanismem nastavitelným výškově v rozmezí dvou centimetrů. Dvě velké vnitřní výstelky optimálně rozkládají tlak přilby na hlavě a stahovací pásky, spojené pod ušima velkou sponou se samostatným řemínkem pod bradou, lze jednoduše nastavit. Usazení přilby na hlavě je vyloženě příjemné bez jakéhokoliv omezení a rozložení tlaku stahovacího mechanismu rovněž působí naprosto přirozeným dojmem. Menší velikost přitom paradoxně zvládla i hlavu jezdce, běžně vozícího o stupeň větší přilby.

 

 

O téhle přilbě na hlavě opravdu nevíte, což je i zásluhou osmatřiceti ventilačních otvorů, které dokonale pokrývají celou hlavu rovnoměrným prouděním vzduchu. Navíc vyšší profil čela nabídl i vpředu lepší ventilaci, byť třeba v terénu bychom volili spíš model s výraznější masou materiálu na čele, na silnici jsme tenhle prvek ve stoupáních vždy uvítali. Polstrování pod bradou, řemínky bez kontaktu s ušima, zmíněné dokonalé usazení i ventilace, to vše dělá z téhle přilby perfektního společníka pro letní vyjížďky na silničce i XC kole.

(už)

 

 

 

 

 

 

 

 

datum: 23.09.21 - kategorie: Oblečení na kolo
id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign