LOOK2021_4
gravel

katalog_elektrokola

logo_katalog_detska_kola

deluxepoutak

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

Author_pruh_leden_2021.jpg

Nosičková stylovka od Basil

Holandská značka Basil je synonymem cyklistických brašen a košíků ve stylovém provedení určených hlavně pro každodenní využití ve městě nebo při rekreační cyklistice, i když sportovní kousky v sortimentu rovněž nechybí. Už jsme zde představili městskou nosičovou dvojbrašnu a nyní došla řada na horní nosičovou brašnu Miles Topcase 17668 s objemem sedm litrů a designem, za nějž by se nemusel stydět fanoušek nejnovějších módních trendů.

Brašna z voděodolného polyesteru má jednoduché provedení s rozměry 32x19x21 cm bez možnosti navýšení základního sedmilitrového objemu. Decentní tmavý odstín hrubšího materiálu geniálně doplňují hnědé popruhy, poutka zipů i gumicuk a tato barevná kombinace je společná pro širší škálu produktů řady Miles. Nicméně lze vybrat i z jiného barevného provedení odpovídajícího spíše sportovnějšímu než stylovému městskému zaměření. Brašna se k nosiči upevňuje pomocí čtyř stahovacích pásků, které je nejprve nutné protáhnout otvory na spodní straně brašny, přístupnými zevnitř po rozepnutí bočního zipu vnitřní „tašky“. Tenhle přístup k otvorům umožňuje rovněž instalaci nosných prvků jednoho ze dvou modulů pro rychlé nacvaknutí brašny na speciální nosič se systémem Racktime či i-Rack/Carrymore. My jsme brašnu testovali na městském kole s klasickým nosičem, takže ke slovu přišly na montáž a demontáž brašny asi nejméně komfortní stahovací pásky. Nicméně díky pevnému dnu brašny a tvaru s plastovými výztuhami uvnitř bylo její zajištění na nosiči spolehlivé i při plném naložení, které je limitováno nosností pět kilogramů.

Přístup do brašny je klasicky přes víko se zipem ve třech čtvrtinách obvodu a vnitřní prostor vyplňuje „taška“ s rolovacím uzávěrem na přezku. Obsah je tudíž dobře chráněný před vlhkem, nicméně díky tomu není přístup k němu tak bleskový. Vnitřní prostor nemá žádné členění na kapsy, jediné další úložné prostory jsou na bocích pod voděodolnými zipy, na čelní stěně v síťové kapse nebo pod gumicukem na víku. Víko má lemování reflexní paspulí, ovšem částečně utopenou pod jeho hranou, takže k bezpečnosti přispějí spíše velká reflexní loga na bocích či tenčí provedení reflexe vzadu. Tam ale nechybí poutko na blikačku a jedno ze dvou plastových ok pro odnímatelný ramenní popruh, jak jinak než ve stylové hnědé barvě. Kdo nechce brašnu nosit přes rameno, má k dispozici dvojici kratších popruhů přes víko, spojených navíc patentem. Tohle elegantní zavazadlo za 1590 korun prostě umí být kromě nosičové brašny i stylovou kabelkou.

 

(už)

 

datum: 12.11.20 - kategorie: Technika
id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign