LOOK2021_1
gravel

katalog_elektrokola

logo_katalog_detska_kola

deluxepoutak

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

Author_pruh_leden_2021

Miniaturizace od Cateye - blikačka

Model blikačky Cateye Wearable jsme zde v minulosti již měli. Jeho hlavní výhodou, jak samotný název naznačuje, je možnost snadného uchycení prakticky kamkoli, například na oděv či na batoh. Nám se tato malá kruhová blikající „lentilka“ dokonale osvědčila třeba i zaháknutá za horní lem ponožky. Svislá dráha šlapající nohy na blikající světlo ještě více upozornila, než kdyby byla blikačka uchycena staticky, přitom jsme o její přítomnosti na noze vůbec nevěděli – zásluhou minimalistického provedení i šikovně vyřešeného upínacího systému.

Tentokrát zde ale máme něco ještě o mnoho menšího! Průměr tři a půl centimetru, hmotnost pouhopouhých dvanáct gramů (!!!) a výdrž 550 hodin v ekonomickém blikajícím režimu, taková je mini-blikačka Cateye Wearable Mini. I přes naprostý minimalizmus zde nechybí klasická, pro Cateye typická optika krycího sklíčka OptiCube, samozřejmostí je dokonalá odolnost vůči vodě a nemalou výhodu vidíme také ve viditelnosti z boku. To je mimochodem aspekt, s nímž má určité problémy nemalé množství mnohem větších, celkově „plnohodnotnějších“ blikaček.

O napájení se stará jediná baterie CR2032, k níž je přichycena celá vnitřní elektronika, včetně miniaturní LED „chip“ diody. Nejzajímavější je vnitřní systém držící pohromadě pomocí magnetu. Takže při výměně baterie stačí jen vyloupnout červené krycí sklíčko ze silikonového těla a pak překonat sílu magnetu k vyjmutí elektroniky a následně baterie. Jednoduché a geniální! K uchycení za cokoli (ponožka, stavitelný mechanismus vzadu na přilbě, poutko camelbaku a podobně...) slouží jednoduchá, vysoce pružná plastová klipsa, vyrobená z velmi houževnatého termoplastu. Vše je zde zkrátka řešeno jako u „dospělé“ blikačky, pouze v mnohem menší velikosti.

Konkrétní hodnotu výkonu v lumenech či luxech od nás nečekejte, zde nejde o výkon, ale o kombinaci viditelnosti, miniaturizace a výdrže. Trojice modů obsahuje dvě různé blikačky a k tomu stálé svícení, přičemž výdrž se pohybuje od šedesáti hodin (svícení), přes 140 hodin (stroboskop) až po výše zmíněných 550 hodin v režimu standardní blikačky. Za tmy pak sice světlo logicky nezáří zdaleka tak silně jako u výrazně větších modelů, ale i tak je vzhledem k celkovým rozměrům výkon zcela dostatečný a splní to hlavní, a sice bezpečnostní přínos. Dokonce zde najdeme i paměťovou funkci, kdy světlo spínáme v tomtéž režimu, v němž jsme jej před tím vypnuli.

Cena mini-blikačky Cateye Wearable Mini je 299 korun.

(kad)

 

datum: 01.05.19 - kategorie: Technika
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign