LOOK2021_4
gravel

katalog_elektrokola

logo_katalog_detska_kola

deluxepoutak

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

eurobike 2021.gif

Ibera SB15

Sortiment značky Ibera, zabývající se cyklistickými brašnami a nosiči je čím dál pestřejší a nechybí ani řada bikepackingových kousků. Na ty už ale začíná být trochu chladno, naopak klasické podsedlovky jsou v podstatě celoroční záležitost.

To je i případ testované brašničky SB15 za 599 korun, což je podsedlovka se čtveřicí upevňovacích popruhů, trojicí úložných prostor a množstvím reflexních prvků, které jsou s ohledem na aktuální dřívější nástup tmy rozhodně vítané. Brašnička z voděodolného nylonu 1680D nabídne hlavní komorou elipsovitého tvaru, umístěnou víceméně svisle za sedlovkou. Tvar drží díky vnitřní plastové výztuze a komplet dosedá na sedlovku kratší spodní plochou s dvojicí poutek na suchý zip, kdežto na horním konci jsou dvě poutka se suchým zipem pro zavěšení k sedlovým ližinám. Systém uchycení tak automaticky vyřazuje ze hry teleskopické či odpružené sedlovky, nicméně pro kategorii kol s teleskopickými sedlovkami brašna ani není určena. Její místo bude spíš na rekreačně či méně sportovně orientovaných kolech a ještě lépe se vzpřímenějším posedem. Díky dvojici úložných prostor na bocích je totiž širší a při šlapání tak občas docházelo ke kontaktu se zadní stranou stehen. Úložné prostory po stranách nabídnou silné polstrování a snadný přístup díky zipu v téměř polovině obvodu kapsičky, vybavený jezdcem s dlouhým reflexním poutkem. Hlavní prostor pak má odklápěcí víko rovněž na zip, ale tady pozor na obsah brašničky, protože spodní díl víka má sice na bocích dílce bránící vypadnutí obsahu, ale pokud bude uvnitř hodně menších věcí, je jejich zajištění v případě otevření vstupu v podstatě minimální. Duše nebo hustilka tam držet budou, ale malé věci je lepší umístit dovnitř ještě v nějakém vlastním obalu. Jinak je vstupní otvor poměrně velkorysý a celkově nabídne brašnička až 1,5 litru objemu, s čímž koresponduje i nosnost 1,5 kilogramu. Odolnost vůči vlhku je díky materiálu spolehlivá, nicméně proti vodě stříkající od zadního kola není zip hlavní kapsy nijak výrazně chráněn, takže něco málo dovnitř prosákne. Chválíme reflexní poutka všech zipů nebo reflexní paspuli pod horní hranou brašny, navíc disponující i poutkem pro blikačku. Na bezpečnost tedy bylo myšleno dostatečně, stejně jako na zajištění k sedlu a sedlovce, tam nemáme žádné výhrady a vše spolehlivě drží.

(už)

datum: 06.04.20 - kategorie: Technika
id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign