LOOK2021_4
gravel

katalog_elektrokola

logo_katalog_detska_kola

deluxepoutak

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

Author_pruh_leden_2021.jpg

Haven Grapholo (test)

Domácí značka Haven se sortimentem svých přileb se opravdu nebojí snad žádné disciplíny a nabízí jak lyžařské či snowboardové přilby, tak cyklistické časovkářské modely nebo klasiku pro XC či odolnější enduro kousky. Právě pro lehčí enduro či trailové dovádění je určena novinky Grapholo, nabízející díky protažené týlní partii vyšší míru ochrany.

Základem in-mold přilby je EPS s dvojitým provedením skořepiny, tedy tou hlavní na vrchní partii přilby a tou méně nápadnou na spodním okraji, kde zasahuje částečně i na vnitřní stranu. Provedení vrchní skořepiny je perfektně zpracované, a líbí se nám i možnost výškově nastavit delší štítek. Pro jezdce se vzpřímenějším posedem je štítek v dolní pozici optimální, pro sportovnější skloněný posed lze prostřední čep přepíchnout o otvor výš a štítek nijak neomezuje výhled. Nechybí integrovaná síťka proti hmyzu v čelních otvorech nebo nadstandardně rozměrná reflexní samolepka vzadu nad stahovacím mechanismem.

Ten je tvořen plastovou čelenkou v zadní polovině obvodu přilby, vybavené gumovým regulačním kolečkem a pohodlnou výstelkou. Vše doplňují vyjímatelné vnitřní výstelky, pohodlné řemínky a polstrování pod bradou, kde je zapínání na standardní přezku.  Dodejme jen hmotnost testované velikosti L/XL (58-60) 294 gramů a cenu 1490 korun, která ji řadí mezi nejdostupnější modely pro agresivnější ježdění.

Usazení přilby na hlavě je díky její hloubce poměrně jisté, a udávaný obvod hlavy podezříváme za lehce poddimenzovaný. Přilba je opravdu rozměrná a bezpečně schová i větší hlavu, takže tady bychom to viděli spíše na maximální obvod 62 nebo i více centimetrů. Štítek lze nastavit bleskově a totéž platí i pro stahovací kolečko vzadu či spony na popruzích. Střih přilby je opravdu rozměrnější, takže netlačí na spáncích a běžný uživatel přileb rozměru XL musel více utáhnout mechanismus. Usazení na hlavě je poměrně jisté a hned od začátku je cítit až nadstandardní míra ventilace. Pětadvacítka ventilačních otvorů opravdu není nic, co by bylo běžné u přileb na enduro, ale je to spíše z ranku XC. V chladném počasí byla čepička z „nefuku“ téměř nutností, protože vzduch proudí skrz přilbu opravdu s jen minimálním omezením. Na letní parna to tedy bude ideální model.

 

Vzhledem k celkovému střihu má jezdec dobře chráněnou týlní partii a přilba disponuje dostatečně silnou vrstvou materiálu i nad spánky, kde je rovněž protažená více dolů. Proti některým vyloženě enduro modelům je toto provedení přece jen trochu lehčí a méně naddimenzované, ovšem na trailové dovádění a méně profesionální pojetí endura výborné a jezdec tam opravdu ocení míru ventilace. Kdo navíc hodně ladí barvy oblečení a doplňků, bude i v tomto případě spokojen s nabídkou. Černo-zelené, černo-červené, reflexní žluté, modré nebo oranžové provedení, to už lze sladit snad s čímkoliv.

Ceny produktu Haven Grapholo srovnáte na Zboží.cz

(už)

 

datum: 24.05.18 - kategorie: Oblečení na kolo
id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign