LOOK2021_4
gravel

katalog_elektrokola

logo_katalog_detska_kola

deluxepoutak

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

eurobike 2021.gif

Galerie, Qayron Fatal eFS Q

Když první test kola ani ne rok staré domácí značky Qayron, tak rovnou to nejlepší, co nabízí. Tedy celoodpružený e-bike Fatal s koly 27,5 palce a v nejvýše postavené Q variantě, ať už to v terénu stojí za to.

Účelná jednoduchost

Hydroforming, čtyřčepové Horst Link provedení zadní stavby, slušně naddimenzované vahadlo a baterie umístěná na spodní trubce, nikoli v ní. Ideální mix funkčnosti a přitom jednoduchosti bez zbytečných berliček, které jsou dost často spíš na obtíž. Čtyřčep je zde kvůli citlivosti zadní stavby i pod brzdou, hydroforming dokázal výrazně snížit profil spodní trubky kvůli usazení baterie, ta není integrovaná kvůli nižší hmotnosti, a komu chybí u sedlových vzpěr spojovací můstek, díky jednodílnému vahadlu a umístění ložisek uvnitř každé ze sedlových vzpěr jej tam postrádat nemusí, není potřeba. Výčet konstrukčních prvků v jediném souvětí, stručně, jednoduše. Ale podíváme se na to trochu víc zblízka, takže začneme od hlavy, která je kónická a horní i spodní trubka se na ni napojují ostřeji řezaným profilem. Zatímco horní trubka se směrem dozadu zeštíhluje a spolu s horní výztuhou se napojuje na sedlovou trubku, ta spodní naopak směrem dozadu narůstá. A to do šířky, aby lícovala s baterií, která přechází do rozšíření nad šasi motoru...více v Cykloservisu č.22/2019

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

datum: 27.12.19 - kategorie: Elektrokola (i testy)
id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign