LOOK2021_1
gravel

katalog_elektrokola

logo_katalog_detska_kola

deluxepoutak

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

Author_pruh_leden_2021

Galerie, Qayron Fatal eFS Q

Když první test kola ani ne rok staré domácí značky Qayron, tak rovnou to nejlepší, co nabízí. Tedy celoodpružený e-bike Fatal s koly 27,5 palce a v nejvýše postavené Q variantě, ať už to v terénu stojí za to.

Účelná jednoduchost

Hydroforming, čtyřčepové Horst Link provedení zadní stavby, slušně naddimenzované vahadlo a baterie umístěná na spodní trubce, nikoli v ní. Ideální mix funkčnosti a přitom jednoduchosti bez zbytečných berliček, které jsou dost často spíš na obtíž. Čtyřčep je zde kvůli citlivosti zadní stavby i pod brzdou, hydroforming dokázal výrazně snížit profil spodní trubky kvůli usazení baterie, ta není integrovaná kvůli nižší hmotnosti, a komu chybí u sedlových vzpěr spojovací můstek, díky jednodílnému vahadlu a umístění ložisek uvnitř každé ze sedlových vzpěr jej tam postrádat nemusí, není potřeba. Výčet konstrukčních prvků v jediném souvětí, stručně, jednoduše. Ale podíváme se na to trochu víc zblízka, takže začneme od hlavy, která je kónická a horní i spodní trubka se na ni napojují ostřeji řezaným profilem. Zatímco horní trubka se směrem dozadu zeštíhluje a spolu s horní výztuhou se napojuje na sedlovou trubku, ta spodní naopak směrem dozadu narůstá. A to do šířky, aby lícovala s baterií, která přechází do rozšíření nad šasi motoru...více v Cykloservisu č.22/2019

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

datum: 27.12.19 - kategorie: Elektrokola (i testy)
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign