LOOK2021_4
gravel

katalog_elektrokola

logo_katalog_detska_kola

deluxepoutak

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

eurobike 2021.gif

Extra široký Brooks

Posmíváte se občas sedlům „křesloidního“ typu, používaným na městských kolech či elektrokolech, protože jejich majitel zkrátka vyžaduje maximální komfort? Tak to vás možná smích přejde, pokud se posadíte na podobné provedení sedla Brooks Cambium C67, které cílí na vysoký komfort, každodenní užívání a odolnost vůči všem vnějším vlivům.

 

 

Jak už jsme si u kategorie Cambium zvykli, základem je přírodní kaučuk, zde s nylonovým potahem, který nenasákne a odolává všem rozmarům počasí. Hliníkové nýty s torxovými šrouby pro upevnění skořepiny k nosnému skeletu, ocelové ližiny a hlavně design, nenabourávající to zažité z této řady, tedy Cambium. Je to opět řemeslně dokonale zpracovaný kousek, ovšem jeho 200mm šířka v kombinaci s délkou 268 mm opravdu nepůsobí dojmem drobečka. Sedlo s hmotností 498 gramů totiž cílí hlavně na komfort, tedy optimální rozložení tlaku při vzpřímenější pozici na kole, což se nám při jízdě jen potvrdilo. Hodně záleží na posedu jezdce a spolu s tím optimálním nastavení sklonu i předozadní pozice sedla. Jelikož jej výrobce doporučuje pro každodenní použití a navíc s ohledem na vyvýšený zadní okraj i pro elektrokola, nasadili jsme jej na celoodpružený Haibike s motorem Yamaha PWX, což bylo něco, jako kdybychom vyrazili v nejdražším závodním lycra kompletu na městské skládačce. Opticky to moc neladí, ale musíme dát tvůrcům sedla za pravdu, že vzpřímenější posed a usazení jezdce na sedle jsou zde typicky „cambiovské“ plus s porcí komfortu navíc. Je nutné najít si na sedle svoji optimální pozici, aby nebyl znát pevnější zadní okraj s nýty ani tužší špička, to je prostě daň za absenci polstrování.

 

Jakmile jste ale v ideálním usazení, je cítit pružnost sedla uprostřed a rozložení tlaku sedacích partií do široké plochy. Akcelerace haibiku pak díky výrazné podpoře jezdce zadní částí sedla nijak nenutila upravovat pozici na sedle, naopak jezdci tvar poskytl perfektní oporu. Samozřejmě, není to sedlo do terénu, tady se za něj jen těžko budete přesouvat, šířku nelze ošidit, ale pokud na něm hodláte trávit každý den nějakou tu chvilku na výletě či při dojíždění a nechcete se starat o mokrý povrch nebo řešit nějaké poškození potahu opřením kola o zeď, bude to perfektní sluha. Samozřejmě, že v úvodu zmíněná „křesla“ s bohatým polstrováním nabídnou vyšší komfort za podstatně méně peněz, ale tohle je Brooks, legenda, stylovka a „držák“, který vždycky vzbudí obdiv a i tak vám nabídne dostatek pohodlí. A když budete potřebovat své elektrokolo zvednout či s ním manipulovat, můžete jej chytit zezadu za sedlo, „cé sedmašedesátka“ je na to připravena, protože skelnými vlákny vyztužený nylonový nosník má zevnitř nesmekavý povrch. To je prostě Brooks, dokonalý do detailu.

(už)

Plusy: odolnost vodě i poškození, zadní nosník, styl, komfort

Minusy: hmotnost

datum: 19.05.21 - kategorie: Technika
id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign