LOOK2021_1
gravel

katalog_elektrokola

logo_katalog_detska_kola

deluxepoutak

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

Author_pruh_leden_2021

E-bike, Cube Stereo Hybrid 140 HPA SL 500 27,5+.

Během prázdninové návštěvy výrobních prostor značky Cube jsme byli jednak ohromeni velikostí skladů, prezentačních prostor s vystavenými koly, ale také čistotou všech provozů a naprosto plynulým tempem výroby, kde vedle sebe vznikaly standardní kola i elektrokola. Testovací vyjížďka pak nabídla dokonalé srovnání elektronovinek, a jestliže bychom si mohli dovolit lehce polemizovat, jaké elektrokolo do náročného terénu z nové kolekce zvolit, pak máme jasného favorita.

Celoodpružené elektrokolo je už tak trochu motorka, tedy s narůstající necitlivostí namoženého předloktí, dané taháním vyšší hmotnosti, při snaze nadzvednout přední kolo ve sjezdech, určitě. Motorka má vyšší zdvihy a širší pneumatiky, logicky. Biky sice dnes rovněž přecházejí k pluskovým šířím plášťů, ale někteří odpůrci hovoří o zkresleném vedení kola a menší ostrosti při řezání zatáček. To ale platí pro klasiku a my, díky přímé konfrontaci celoodpružené elektroklasiky s plášti šíře 2,3 a „soft“ pluskové verze na šířce 2,8 palce, jasně hlasujeme pro obtloustlou variantu.

Naše rozhodnutí ovlivnilo srovnání celoodpružených modelů Cube Stereo Hybrid 160 na standardních pláštích a jeho sourozence Cube Stereo Hybrid 140 HPA SL 500 27,5+. Názvy tak dlouhé, že by jeden nechtěl raději tisknout katalog, aby nepřetáhl na další stránku. Jenže nové stočtyřicítkové Stereo s pohonem Bosch, pětistovkovou baterií a plášti šíře 2,8 palce je dokonalá hračka. O přínosu pluskových plášťů kvůli lepší adhezi a tlumení se vede řada diskuzí, ale hlavní benefity jsou jasné. A přestože je 140 mm zdvihu pro elektrokolo dostatečnou zárukou komfortu, v tomto případě se pluskové gumy ukázaly jako ideální nástroj pro navýšení jezdcových schopností. Dokonalá adheze totiž přibližuje bike s hmotností kolem dvaadvaceti kilogramů více k motorce a jezdec se tolik nebojí utržení do smyku či pádu. Široký plášť se zde ukázal být tím, kdo navýšil jednak koeficient zábavy, ale především bezpečnosti a také průchodnosti horším terénem. Když už tedy celoodpružené elektrokolo s vyššími zdvihy, tak za nás určitě pluskovou variantu.

A jaký je nový Hybrid? Předně dokonale ovladatelný s nízkým těžištěm, položeným hlavovým úhlem a ryze trail/enduro geny. Tlumič Fox kooperuje s Pikem vpředu, boostové osy jsou samozřejmostí a kokpit Race Face byl na našem prototypu, na rozdíl od černé sériové verze, v oranžovém provedení. Kliky FSA se šestnáctizubým převodníkem spolu s kazetou Shimano s rozsahem 11- 46 zubů točily v režimu Turbo s přehledem i do nejprudších stojek a v opačném směru se 180mm kotouče ukázaly být dostatečně velké díky čtyřpístkovým Magurám. Pětistovková baterie Bosch pak se stejnojmenným motorem nabídnou ostré svezení v terénu v takovém stylu, že rozhodně nebudete toužit dávat osmdesát kilometrů v Eco režimu, ale totální motokros na Sport či Turbo na 50 kilometrů vás unaví víc než dost. Pluskové gumy prostě na elektrobiky patří.

 

(už)

datum: 21.01.17 - kategorie: Elektrokola (i testy)
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign