LOOK2021_4
gravel

katalog_elektrokola

logo_katalog_detska_kola

deluxepoutak

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

Author_pruh_leden_2021.jpg

Clean Star nejen na brzdy

Odmašťovadlo a čistič brzd – takto jednoduše domácí značka BikeworkX charakterizuje svůj tradiční prostředek nazvaný Clean Star. Již samotná etiketa s obrázkem brzdového kotouče jasně naznačuje, že hlavním úkolem bude dokonalé odmaštění celého brzdového systému, tedy destiček, kotouče, případně brzdové plochy ráfku. Rozsah použití je však v praxi daleko širší.

Clean Star je nabízen ve dvou velikostech balení, a sice jako 200ml nebo 750ml sprej, kdy větší balení je logicky podstatně výhodnější, neboť vychází na příznivých 190 korun, zatímco malé na 135 korun. Aplikace je jednoduchá, na ventilu spreje nalezneme krátký nátrubek dovolující přesné směřování  prostředku třeba do úzké štěrbiny mezi destičkami. Standardní  rozprašovač by byl v tomto případě ne zcela vhodný. Výrobce avizuje, že Clean Star rychle, pouhým nastříkáním, odstraňuje mastnoty, oleje, nečistoty i zbytky brzdové kapaliny. Dále že je vhodný k odmaštění řetězu (před použitím Chain Staru) a výborně se hodí hlavně k odmaštění brzdových kotoučů a vyčištění brzd. Z naší vlastní zkušenosti funguje pro všechny tyto účely bezchybně.

Clean Star je jedním z těch produktů, na které si rychle zvykneme a pakliže nám v dílně nečekaně dojde, připadáme si skoro jako bez rukou. Zmíněná velmi rychlá účinnost a schopnost odstranit mastnotu jsou tím hlavním, ale nám se Clean Star osvědčil i svou schopností rozpustit ztvrdlé zbytky maziv a špíny na kazetě, převodnících i řetězu. Extra řídká konzistence má zásluhu na ideálním pronikání i do porézních materiálů.

Schopnost perfektního odmaštění brzdových systémů je nekompromisní, zde není co testovat. Výrobce sice na etiketě varuje, že Clean Star může narušit některé barvené povrchy a druhy plastů, my jsme se však s ničím podobným nesetkali. (kad)

 

 

datum: 31.07.20 - kategorie: Technika
id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign