LOOK2021_4
gravel

katalog_elektrokola

logo_katalog_detska_kola

deluxepoutak

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

Author_pruh_leden_2021.jpg

Buďte v klidu s BBB -71

Není nic horšího, než smutné oči cyklisty a jeho kalný pohled na místo, kde ještě včera, ráno, nebo před hodinou stálo jeho kolo. To je zatraceně špatná chvilka. Tak špatná, že v tom okamžiku nenechavce chytit, tak by to pro něj dopadlo velmi nepříjemně.

Abyste podobnou chvilku nezažili, tak by bylo vhodné pořídit si nějaký bytelnější a bezpečný zámek. I když připomínáme neustále, že žádný zámek na světě krádeži nezabrání. Vždy záleží na okolnostech, lokalitě, schopnosti zloděje, motivaci a vybavení.

 

Skládací zámek od firmy BBB s označením BBL-71 je jedním ze zámků na kolo, kterým můžeme důvěřovat, že naše kolo ochrání poměrně spolehlivě. Jedná se o vysoce bezpečnostní zámek složený ze šesti plátků z kalené oceli o rozměrech 7,5 x 22,5 mm, které jsou spojeny nerozpojitelnými nýty. To jsme si vyzkoušeli, protože jsme měli k dispozici zámek, který jsme mohli zničit. Do nýtů jsme bušili ve svěráku kladivem a nic. Držely pořád. Zloděj by měl práci ztíženu ještě tím, že zámek by visel volně na kole. V tom případě mu je kladivo k ničemu.

Celková délka spojených plátků je 700 mm. Znamená to, že lehce k sobě připnete za rám dvě kola, při troše šikovnosti i tři. Dvě kola připnete i k zábradlí nebo jiné pevné věci, aby vám někdo neodnesl kolo i se zámkem. Spojená dvě kola ale asi nikdo neodnese. Lapka si vybere jiná, lehce „dostupnější“. Celý zámek je potažen plastem, aby vám neodíral barvu z rámu.

K zámku dostanete tři kusy speciálních klíčů, kterými se zámek odemyká a zamyká z čela zámku. Otvor pro klíč se překrývá zasouvacím malým víčkem, aby se do zámkového mechanismu nedostaly nečistoty, zvláště v případě, když zámek vozíte připevněný na rámu kola. A tím jsme se dostali ke speciálnímu pouzdru zámku z tvrdší gumy. Pouzdro připevníme na rám kola nejlépe na sedlovou trubku pomoci dvou širších suchých zipů. Zámek se do pouzdra zasouvá netradičně z boku a zajistí se gumovou přezkou. Při testování zasouvání zámku do pouzdra jsme zjistili, že tento boční způsob je výhodnější, než kdyby bylo nutné zámek zasouvat na délku. I z důvodu, že máme třeba menší rám a z vrchní strany bychom se do otvoru pouzdra nedostali.

 

Zámek není žádný drobeček. To snad ani nelze od bezpečného zámku očekávat. Váží takřka jeden kilogram. Ale s nadsázkou lze napsat, že když si na svém drahém karbonovém kole odpustíte dva půllitrové bidony s pitím a místo nich si nasadíte na rám tento zámek, vyjde to váhově na stejno. Ale tuto variantu berme jako cyklistické sci-fi. Zámek si na kolo asi dají spíše městští cyklisté, možná elektrocyklisté. Když občas vidím, co si elektrocyklista na kolo připne, kolik má brašniček, a k tomu se některý připočítá břicho, tak kilový zámek se v tom všem ztratí. I proto, že má motor, který mu pomáhá. Zámek je samozřejmě vhodný jako pohotovostní do auta, protože bývá výhodné si zamknout kola na střeše auta k sobě, když jdeme třeba cestou domů na oběd. Nebo když máme kola na držáku na kouli auta. Případně je dobré si zamykat kola ve společných kolárnách penzionu, kde jsme ubytováni a podobně. Na zámku je výborné, že je velmi skladný.

Firma BBB, která na našem trhu nabízí stovky až tisíce produktů, ví vždy dobře, co cyklisté potřebují a jak to má fungovat. Tento zámek od ní je opravdu výborným a důležitým cyklistickým produktem.

Zámek zakoupíme v řadě obchodů za cenu kolem dvanácti stovek. Jen na vás záleží, jestli si chcete pořídit za ty peníze kvalitní a těžko překonatelný zámek. Pokud ano, tak si kupujete věc navždy. Budete mít v životě třeba deset kol, ale zámek vám vždy stačí jen jeden a ten samý.

 

(kany)

datum: 03.01.22 - kategorie: Technika
id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign