LOOK2021_4
gravel

katalog_elektrokola

logo_katalog_detska_kola

deluxepoutak

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

eurobike 2021.gif

Brašna pro e-bike

Že potřebují e-bikeři speciální batohy pro převoz druhé baterie na dlouhé trase, to není nic nového, s ohledem na spotřebu energie v kopcích to nepřekvapí. Že ale tenhle samý problém může trápit i městské elektrocyklisty, to zní trochu jako vtip. Jenže není, protože i když ve městě může stačit jedna baterie, občas není dobré nechávat ji zamčenou spolu s elektrokolem, ať už z obavy před krádeží nebo z nutnosti ji prostě vzít s sebou do práce dobít na cestu domů. A nebo jen někdo potřebuje převézt bezpečně druhou baterii v brašně na nosiči.

Teorií je mnoho, ale všechny směřují k jednomu produktu a tím je zadní vodotěsná nosičová brašna Ortlieb E-Mate, jak správně tušíte, vybavená speciálním pouzdrem pro baterii. Mimochodem kompatibilním s rámovou baterií Shimano, Yamaha či Bosch. Brašna  ve vodotěsném provedení se svařovanými švy využívá všech vymožeností produktů značky Ortlieb. Jednak je to dvojice posuvných háčků pro uchycení na nosiči, jejichž pojistka se otevře pouhým zatáhnutím za horní poutko, ale také spodní pojistný háček pro upevnění k bočnicím nosiče. Ten se jednak umí natáčet o 360°, ale i jeho obloukový držák, v němž je možné háček posouvat, lze po vyšroubování otočit do horní či dolní pozice. Tím by mělo být možné zajistit brašnu v podstatě k jakémukoliv typu nosiče, jehož horní trubky chrání před odřením ještě gumové návleky, které jsou ve třech velikostech dle průměru trubek nosiče rovněž součástí kompletu.

Pro vyšší odolnost pak nechybí plastový chránič na spodním okraji brašny a k udržení stálého tvaru složí plastová výztuha dna a boků uvnitř. Jednoduché víko jistí magnetický uzávěr, takže přístup do vnitřního prostoru s objemem šestnáct litrů je doslova bleskový. Uvnitř je součástí odnímatelný držák baterie, umístěný na zadní stěně brašny, tedy té blíže k výpletu. Lze jej jednoduše vytáhnout směrem nahoru, ale pak bychom měli z brašny standardní kousek, nikoliv „e-bike specific“. Pro komfort baterie nabízí pouzdro polstrované dno i boky, pro menší rozměr nebo pevnější zajištění lze využít dvojici stahovacích popruhů. Kdo z elektrokola demontuje i displej, může jej umístit do kapsy na zip, která je součástí víka brašny.

Jak už je u produktů Ortlieb zvykem, nechybí velká reflexní plocha vpředu i vzadu a praktická je dvojice plastových čepů, na které můžeme jednoduše upevnit ramenní popruh. Z brašny tak v momentě vytvoříme větší kabelku (s hmotností 1140 g), což je pro každodenní městské využití důležitý detail. Samozřejmě, že takto propracovaná brašna má i svoji cenu. 3190 korun není úplná „lidovka“, ale praktičnost brašny a kvalita zpracování tomu odpovídají.

(už)

datum: 02.09.19 - kategorie: Elektrokola (i testy)
id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign