LOOK2021_4
gravel

katalog_elektrokola

logo_katalog_detska_kola

deluxepoutak

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

Author_pruh_leden_2021.jpg

Batoh Haven Simplifier

Pokud patříte mezi bikové puristy, kteří si vyjížďku dokážou představit jen s malým batohem pro vodní vak a to nejnutnější vybavení, pak by mohl vaše záda zakrýt minimalisticky pojatý Simplifier, jenž patří v kolekci batohů značky Haven k těm nejjednodušším.

 

Simplifier za necelých tisíc korun je určen na kolo i běh a svým devítilitrovým objemem patří mezi štíhlejší batohy, což dokazuje jeho výška 44, šířka 21 a hloubka jen 8 centimetrů, takže rozhodně nepůsobí dojmem zavazadla pro celodenní vyjížďku v extrémním počasí. Je to sportovně-závodní batoh, který pojme do hlavní kapsy nejblíže zádům dvoulitrový vodní rezervoár, samozřejmě s možností zavěšení na vnitřní poutko, a do dalších dvou kapes pak základní vybavení. Hlavní úložný prostor má pro vodní vak samostatnou kapsu a dobře krytý horní vývod hadičky, vše perfektně přístupné díky dvojcestnému zipu po téměř celém obvodu. Druhý úložný prostor je perfektně členěný pro uložení nářadí, duše nebo dokladů, na které je v něm samostatná síťová kapsa na zip. I tento prostor má zip po téměř celém obvodu, takže jej lze rozložit pro přehledné uspořádání obsahu a snadný přístup. Posledním prostorem je horní kapsička s jednoduchým zipem, započítat bychom mohli i pružnou odnímatelnou síťku na přilbu. Ta se upevňuje do poutek na bocích horní kapsy. Poutka mají reflexní úpravu a reflexe nechybí ani v podobě paspule po obvodu hlavního prostoru. Výrobce ale myslel i na blikačku, pro kterou je zde poutko dole pod kapsou.

 

Batoh je z hrubšího materiálu s voděodolnou úpravou, spodní strana je pak ze silnější tkaniny, což je výhoda při odstavení batohu nebo při mytí bláta, kterého právě tady bude nejvíc. Zádový díl je i přes jednodušší provedení batohu vybaven vnitřní pružnou výztuhou a trojicí příčných měkčených panelů s ventilačními otvory a krytím síťovinou. Ramenní popruhy mají zevnitř rovněž síťovinu a nechybí jim široký lem nebo pásky s reflexním materiálem, určené pro protažení hadičky vaku. Posuvný hrudní popruh pak doplňuje jednoduchý bederní popruh bez jakéhokoliv polstrování.

 

Poslední dobou zmlsaní batohy s chráničem páteře, širokým zádovým systémem a polstrovanými bederáky jsme byli docela zvědaví, jak rozdílné bude ježdění s batohem odlišného střihu. Hodně záleží na rozložení obsahu uvnitř a naplněnosti vodního vaku. Záda mají s plným rezervoárem tendenci se lehce vyboulit, takže sedí spíše na středu na páteři než po stranách. V ramenou sedí popruhy perfektně, výškové nastavení je jednoduché a totéž platí pro hrudní i bederní popruh. Oba drží a hrudní neměl za jízdy tendenci se ve vodicích „kolejích“ nechtěně posouvat. Po pár kilometrech byl prvotní nezvyk z usazení spíš na středu zad tentam a batoh ukázal jak perfektní ventilaci, tak překvapivě výborné zajištění na zádech i v náročných prudkých sjezdech, aniž bychom museli nějak výrazněji utahovat bederní a hrudní popruh. Docela překvapivý projev, který naprosto naboural naše očekávání, a ve výsledku byly vyjížďky i s takto jednoduchým a štíhlým batohem naprosto bez omezení. Samozřejmě, že hodně záleží na tom, jak moc nacpaný bude jeho obsah, ale i plný dvoulitrový vak v hlavní kapse, duše, traťovky a nářadí v menší kapse a telefon v té horní nebyly pro agresivnější jízdu omezením. Sice jezdec o batohu na zádech „ví“, což je proti širším verzím s tlakem víc na bocích rozdíl, ale Simplifier prostě sedí a v terénu nebojkotuje jakékoliv jezdcovy manévry. Pokud bychom jej opravdu nacpali na maximum, byl by tlak na záda už moc výrazný, tudy cesta nevede, ale jako lehká varianta pro rychlý nebo celodenní švih s vodním vakem je to příjemný společník.

 

Dodává: www.haven.cz

(už)

 

datum: 15.09.21 - kategorie: Technika
id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign