LOOK2021_1
gravel

katalog_elektrokola

logo_katalog_detska_kola

deluxepoutak

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

Author_pruh_leden_2021

Author trailově

Obliba trailového ježdění stále vzrůstá, a to i mezi elektro-bikery. Domácí Author připravil pro všechny terénní jezdce nový model přilby nazvaný Trail Inmold X9. Spojuje v sobě důraz na maximální ochranu hlavy, danou mimo jiné i nadstandardní hloubkou skeletu a plně výklopným štítkem s aretací, společně s naprosto příkladným usazením, slušným odvětráním a velmi příznivou cenovkou. Za 1495 korun je přilba Author Trail z našeho pohledu velmi dobrou koupí a spokojeni jsme byli také s kvalitou jejího zpracování, jež si vůbec nezadá ani s dvakrát tak drahými konkurenty. In-mold technologie je zde provedena bez jakéhokoli otřepu, takže chválíme.

 

Základem testovaného modelu je již zmíněný, výrazně hluboký skelet, jehož vnitřní vytvarování se snaží být co možná nejuniverzálnější. Celoplošné pokrytí skořepinou je dnes již ve střední třídě určitým standardem, zde je však doplněno pokrytím i spodního okraje s přesahem skořepiny do útrob přilby. Vše tedy ve jménu pevnosti, přičemž deformační zóny jsou doplněny vnitřní termoplastovou výztuhou zabraňující rozlomení skeletu při nárazu – tento úkol zde tedy připadá nejen samotné vnější skořepině.

 

Celkem patnáct ventilačních otvorů nabízí slušnou celkovou plochu odvětrání a především zajistí proudění vzduchu okolo naší hlavy. Pěkný detail představuje odlišné barevné olemování bočních průduchů, doplňující antracitově šedý základ přilby. Na tvar čelních otvorů čistě navazuje provedení trochu rozměrnějšího štítku, jenž je po vzoru luxusnějších trailových konkurentů plně výklopný, a to hned ve třech přednastavených pozicích. Při nárazu tak štítek automaticky putuje vzad, stejně jako když se zapomeneme sehnout pod nějakou větví, již právě podjíždíme. Výklopný štítek předejde výraznějšímu trhnutí s naší hlavou, o jeho bezpečnostním přínosu nelze pochybovat.

Usazení je velmi jisté, na čemž se podílí nejen vnitřní tvar skeletu i dostatečná kontaktní plocha příjemně měkčených výstelek, ale především minimalistický systém pro nastavení obvodu, a to s klasickým kolečkem na zátylku. Sice si zde nemůžeme tento mechanismus výškově nastavit, ale jeho jediná pevná pozice je vůči zátylku naladěna optimálně. Snad jen na kolečku trochu scházela odrazka, ale jelikož se jednalo o předsériový vzorek přilby, je pravděpodobné, že zde reflexní samolepka ještě přibude. Pochvalu zasluhují seřizovací pásky pod ušima, které po prvotním naladění řemínků výborně držely na svém místě.

Hmotnost přilby Trail je 310 gramů a součástí balení je i náhradní sada výstelek.

(kad)

 

 

datum: 07.09.20 - kategorie: Technika
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign