Superlehká větrovka, nabízející vedle bezkonkurenční skladnosti také dokonalou ochranu před dotěrným chladným vzduchem – taková je bunda Craft Lithe. Vedle výše zmíněného ovšem vyniká ještě v pár dalších parametrech, a sice v propracovaném střihu a k tomu rovněž ve výrazně nadstandardní prodyšnosti. Odolnost proti profouknutí a vodoodpudivost základního materiálu s extrémně nízkou gramáží byly totiž doplněny bočními svislými panely z jemné síťoviny, a ani jízda vysokou intenzitou proto neznamená zapaření. Zkoušená větrovka Craft bude tudíž skvělým společníkem nejen v tréninkovém období. Ať už jako spolehlivě fungující nejsvrchnější slupka, nebo v roli zálohy složené v kapse dresu pro případ změny počasí či pouhého večerního ochlazení.
Značce Craft musíme vysmeknout poklonu za to, jak v tomto případě dokázala skloubit naprostý materiálový minimalismus s propracovaným střihem a dotaženými jednotlivými prvky. Zkrátka u bundy, která po složení zdaleka nezabere ani jednu klasickou zádovou kapsu dresu a váží asi tak jako pírko, najdeme rubovou stranu límce z jemného fleecu, velké množství reflexních prvků a především výrazně dimenzovanou délku jak trupu, tak rukávů. Hodně praktické je prodloužení středové partie zádového dílu, kde najdeme klasický „šos“ hodící se při jízdě za mokra. Nemůže chybět podložení předního zipu proti profouknutí, „garáž“ pro jezdec zipu, případně praktická zadní kapsa, sloužící zároveň pro složení bundy do malého balíčku. Craft je tradičně silný právě v těchto zdánlivých detailech, mezi něž patří třeba i velmi pevné poutko pod límcem nebo celoobvodový reflexní pás na pružném spodním lemu.
Samotný použitý materiál vsadil na velmi hustou strukturu s jemnou ripstopovou úpravou a zmíněnou extrémně nízkou gramáží 37 g/m². Zapomeňme na rádoby mikroporézní zátěry a jiné berličky, zaručující ochranu před větrem a vodou – zde zajišťuje kombinaci vodoodpudivosti a prodyšnosti právě samotná struktura materiálu, doplněná o unikátní impregnaci DWR nanášenou již při výrobě. Vše funguje perfektně, zvlášť s podporou popsaných svislých síťovaných panelů. Ty sahají od podpaží až dolů a najdeme je rovněž zespodu rukávů. Ani při bočním větru tyto síťované panely nijak nevadily, naopak při teplotě vzduchu kolem deseti stupňů se použitá kombinace materiálů osvědčila na maximum a stejně spokojeni jsme byli při ranních jízdách, kdy se teplota pohybovala mezi pěti a deseti stupni.
Větrovka Lithe bude plnit roli spolehlivého parťáka nejen od jara do podzimu, jako svrchní vrstva nebo záloha v kapse či camelbaku, ale i přes zimu. Dokážeme si ji bezvadně představit rovněž na běžkách, případně jako zimní svrchní slupku v případě použití vícero tenkých vrstev, na silnici i na biku. Z hlediska střihu nelze mít připomínku, anatomické vytvarování nalezneme jak u rukávů, které jsou ušity do mírného ohybu, tak v ramenou. Cena bundy je 2190 korun a v nabídce je oranžová, modrá nebo „fluo“ žlutá barva, všechny ve velikostech S až XXXL.
(kad)
Švédská značka POC si drží jednotnou designovou lajnu svých produktů napříč cyklistickými disciplínami, takže nepřekvapí, že jednoduše…
Jakmile jsme v redakci vybalili vzorky přilby ABUS Viantor, názor všech byl takřka okamžitě stejný – jednoduchý design, který neurazí vůbec…