Zní to trochu nezvykle, protože višně jsou většinou v čokoládě nebo v rumu, jenže pokud si vzpomínáte na loňský test energetického želé Penco Jelly Bar, možná vám v hlavě, případně po praktickém vyzkoušení v ústech, zůstala příchuť kyselého zeleného jablka. Výrazná, pro někoho možná příliš, každopádně osvěžující. Penco ale pro letošek přichází s novou višňovou příchutí, kde se, alespoň podle nás, dokonale trefili do chuťových pohárků.
Tahle „gelová tyčinka“ staví na 50% ovocném podílu a je v podstatě něčím mezi gumovým medvídkem a hustším gelem, navíc obalená v cukru. Sacharidová „želé – tyčka“ o hmotnosti 30 gramů dodá 40 % energie ve formě komplexních sacharidů a 60 % ve formě jednoduchých cukrů. Obsahuje disacharid isomaltulózy, která umí energii uvolňovat pomaleji, takže je vhodná i pro delší výkon. Základ tvoří broskve, jablka a samozřejmě višně, nechybí obohacení o draslík či sodík a tyčinka neobsahuje želatinu, takže je vhodná i pro vegany a je rovněž bezlepková. Kalorické hodnoty jsou 1395kJ/333kcal na sto gramů a cena je shodná jako u jablečné příchuti, tedy 24 korun, případně výhodnější při zakoupení většího balení.
Tyčinka má jednoduchý obal, a jelikož je schopna teplem trochu změknout, takže určitě doporučujeme vložit ji do kapsy dresu ještě v nějakém igelitovém obalu, po rozbalení totiž umí při neopatrné manipulaci trochu zapatlat prsty. Jemná měkká konzistence nenutí nijak silově kousat, želé se v ústech dobře rozpouští a višňová příchuť je jemně kysele nahořklá. Je méně kyselá než jablečná varianta a nezanechává v ústech žádnou nepříjemnou pachuť. Naopak bude vhodná pro ty, komu jablečná varianta přišla už moc kyselá a výrazná. Tenhle pamlsek určitě nevyvolá křivý úsměv, ačkoliv výrobce i tak doporučuje jej po konzumaci zapít. Během jízdy jsme pak neměli problém s konzumací čtyř tyčinek během tří hodin, nicméně doporučené maximum výrobce je pět denně. Na trávení či na žaludek tyčinka neměla žádný negativní vliv, navíc výrobce uvádí vhodnost i pro děti.
(už)
Sportovní výživa pomáhá s řešením cílů sportovců. Nejčastěji je to růst výkonnosti, regenerace po výkonu, nebo správné nastavení organizmu…
Abychom mohli odpovědět, je potřeba si položit jinou otázku – co je účelem tréninku? Zvýšit sportovní výkonnost. A právě s růstem…