Pořízení návleků na tretry většinou předchází pořádně vymrzlé palce na nohou, i když v případě jízdy v teplotách kolem nuly většinou upřednostňujeme před neoprenovými drtiči mrazu spíše zimní tretry. Pokud ale řešíte, že zimní tretry jsou zbytečná investice a silné návleky vám přijdou zase až moc silné, co třeba alternativa vhodná spíše do deště a teplot kolem deseti a více stupňů?
Návleky GripGrab DryFoot totiž nejsou určené do mrazů, ale především jako ochrana treter proti vodě, větru a třeba blátu. Jejich tenčí provedení nepostrádá vnitřní roubaix a vnější nepromokavou vrstvu, obojí v částečně pružném provedení, takže kopírování střihu tretry je zde příkladné. Námi testovaná velikost XL (44-45) šla velice pohodlně natáhnout i na bikové tretry velikosti 46, takže nazouvání je velmi silná stránka tohoto modelu, a přitom na tretrách dobře sedí.
Oba boční panely jsou po celé délce sešité uprostřed od špičky až na nárt a tento spoj je navíc přelepený navařenou páskou. Kolem kotníku nechybí pružný lem z našité gumy a chválíme dvojici reflexních pruhů po celé výšce zadního dílu i široké poutko na patě usnadňující nazouvání. Zapínání na patě je po celé délce podložené pruhem neoprenu a z něj jsou i malé panely vzadu na patě, aby se zde materiál lépe přizpůsobil. Spodní lem po obvodu je vyztužený a přes podrážku je kromě středového pásku z kevlarem vyztužené tkaniny také kříž pod špičkou. Kufr a záběrový vzorek kolem něj je tedy dobře přístupný, stejně jako vzorek na patě, ale při chůzi do kopce je kříž pod špičkou dost na ráně. Na silnici tedy určitě tenhle kousek doporučíme, na bike to bude vzhledem k hrozícímu riziku častější chůze horší. Na druhou stranu ale nejsou tyhle návleky určené přímo na zimu, takže nějaké tlačení ve sněhu jim nehrozí a v podzimním či jarním blátě se přece jezdí.
Ochrana proti vodě je v tomto případě spolehlivá, a i když je střih pohodlný kvůli nazouvání, na tretrách i kolem lýtka drží dobře a materiál neodstává. Test v teplotách kolem osmi nad nulou na mokré silnici ukázal jak odolnost vůči promoknutí, tak docela rozumnou míru zateplení a na silničce jsme v osmi nad nulou vydrželi hodinu bez toho, že by se ozývaly prsty na nohou nějakým výrazným chladem. Každopádně, zapocení tretry a ponožky uvnitř se jezdec nevyhne, ale jak jsme psali výše, tenhle kousek za 829 korun není primárně určený jako teplotní bariéra, je to společník do deště a bláta, kde se velice dobře osvědčil. Pro jarní trénink, teplejší zimu nebo i do letních dešťů a trochu nižších teplot jsou to spolehlivé návleky.
(už)
Přestože máme značku Kask zafixovanou především jako producenta těch nejluxusnějších přileb, jež pravidelně vídáme na hlavách nejlepších…
Obliba trailového ježdění stále vzrůstá, a výrobci tomu logicky přizpůsobují nabídku. Domácí Author pro letošní sezónu představil vydařenou…