LOOK2021_4
gravel

katalog_elektrokola

logo_katalog_detska_kola

deluxepoutak

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

Author_pruh_leden_2021.jpg

Vzpomínka na Lance Armstronga (když byl u nás)

V souvislosti se současnou dopingovou kauzou Lance Armstronga jsme vyhrabali z redakčního počítače fotografie z jeho návštěvy naší republiky v roce 2004, kdy Lance přijel jako čerstvý vítěz Tour de France na kriterium na Václavském náměstí. Akce to byla nádherná, doslova svátek cyklistiky, protože nepřijel jen Lance, ale i jeho o něco méně slavnější kolegové Podívejme se na některé zajímavé fotografie.

 

lance_armstrong_1

Mistr Lance Armstrong přijel asi půl hodiny před startem v koloně aut. Převlékl se v dodávce a krátce se před startem rozjel.Ubytovaný byl sice v centru města, ale původně mu pořadatel zajistil apartmá v tzv. Charouzově vile na Barrandově. Když Lance zjistil, že kolem vily je několik stromů a keřů, prohlásil, že v lese bydlet nebude a tak ho přestěhovali.

lance_armstrong_2

Lance přijel v tričku. Bylo zajímavé se dívat, jak se na něj každý culil, jako by byl jeho známý. Stát vedle Lanceho byla pro mnohé pocta, o které hovořili ještě dlouho.

lance_armstrong_3

Věřte tomu, že tihle ostří hoši, kteří mají pod saky nabité bouchačky, nemají v uších sluchátka pro to, aby poslouchali muziku. Špatný pohyb, a jste mrtví...

lance_armstrong_4

Je samozřejmé, že na podobné akci se ukazují i známé osobnosti. Zpěváka Milana Drobného asi poznáte. Prozradíme, že Milan je skoro tchán (nebo už tchán?) jednoho člověka, který pracuje v jedné naší opravdu známé cyklistické firmě.

lance_armstrong_5

Modrá je dobrá, aneb Ondřej Hejma. Stál vedle nás na tribuně a pořád přemýšlel, jak se dostat naproti na tribunu k prezidentovi Klausovi. Dokázal to a celý závod potom seděl vedle něj a o něčem si vyprávěli.

lance_armstrong_6

Na startu Lance prohodil pár slov s prezidentem. Traduje se, že rozhovor vypadal asi takto. Lance: "A kdo jsi ty?", Klaus: "Já jsem prezident této republiky". Prý to je pravda.

lance_armstrong_8

Závod odstartoval Václav Klaus. Chtělo by se nám napsat: "Hmmmm, jestli zjistím že tu někdo dopoval, tak to do něj normálně našiju, hmmmm. Faktem ale je, že Václav Klaus má asi cyklistiku rád. Několikrát jsme ho potkali na cyklistické výstavě v Praze jak diskutuje s obchodníky o kolech. A nevypadalo to, že se s nimi baví jen ze slušnosti..

lance_armstrong_9

Lance před závodem se svým parťákem a kamarádem George Hincapiem. Teď už asi kamarádi moc nejsou...

lance_armstrong_merckx

Rarita: Merckx na kole Merckx: Není to Eddy Merckx, nejlepší cyklista všech dob, samozřejmě, ale jeho syn Axel. Axel už to také zapíchnul a nezávodí. V minulosti byl také vynikající závodník. Má třeba bronz z olympiády z časovky.

gilberto_simoni_1

Sympatický Gilberto Simoni. Co k němu dodat. Osobnost, osobnost, pan cyklista. Dvojnásobný vítěz Giro d´Italia a čtyřikrát třetí a jednou druhý na stejném závodě. Už se také na cyklistiku jen dívá. Tedy, pokud se nejde projet..

lance_armstrong_56

Atmosféra byla na Václaváku jako řemen. Tisíce lidí, skvělé počasí, skvělá akce.

george_hincapie

George Hincapie sice odstartoval, ale po několika kolech mu praskl sloupek vidlice. Měl štěstí, že neupadl. Bezprostředně telefonoval našemu Padrnosovi, kolegovi z týmu, kde je, aby mu půjčil své kolo. Padrnos měl také startovat, ale nestartoval.... Kolo George dostal a závod dojel.

lance_sosenka

Zajímavý obrázek. Lance otáčí hlavu vlevo na našeho Sosenku, který závod vyhrál. Zajímavé je to v kontextu současných událostí kolem Lance Armstronga. Ondra Sosenka je nejen světový rekordman v hodinovce a dosud nebyl překonán, ale v roce 2008 mu byla po národním šampionátu v Třeboni nalezena v krvi nedovolaná látka a dostal dvouletý distanc. Bylo to už podruhé. Poprvé v roce 1999, kdy mu byl odebrán titul Mistra republiky ve stihacím závodě. Tenkrát mu našli nedovolenou hodnotu efedrinu. Ale to vše je smutnější část jeho kariéry. Závodník to byl velmi dobrý. Dokonce startoval na Giro d´Italia, ale problémy s otokem sedací části mu nedovolily závod dokončit.

lance_vaclavak

 

Pro většinu našich závodníků byl start po boku Lance Armstronga neuvěřitelný zážitek. Jet vedle takové persony v balíku bylo neuvěřitelné. A nic na tom asi nemění fakt, že Lance Armstrong...

 

A pohádky je konec.

 

 

 

 

 

datum: 26.10.12 - kategorie: Sport
id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign