LOOK2021_4
gravel

katalog_elektrokola

logo_katalog_detska_kola

deluxepoutak

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

Author_pruh_leden_2021

Týmový Cannondale

Zřejmě nejlehčím sériově vyráběným celoodpruženým bikem je týmový Cannodale pro rok 2008. Dnes ho představil dovozce této značky na náš trh Michal Vokolek společně se zástupcem značky Cannondale. Týmový model, který bude vyroben ve 250 exemplářích, váží neskutečných 8,3 Kg.

S tímto skvostem vás seznámíme podrobněji v nejbližším vydání Cykloservisu, neboť jsme měli možnost si ho vyzkoušet, a tak alespoň některé základní údaje a zajímavosti.

Rám je vyroben ve stylu System Six, kdy karbonové trubky jsou ve spojích nalepeny na duralové koncovky. Spodní rámová trubka je spočítána tak, aby docházelo k minimálnímu kroucení rámu. Zadní stavba je karbonová a tak i při absolutním vyřazení tlumiče pruží. Samozřejmě úměrně materiálu. Běžný zdvih zadní stavby s karbonovým tlumičem je 100 mm, což je pro rychlé cross country dostačující. Větší absence čepů napovídá, že zadní stavba je také takřka bezúdržbová. Zajímavostí je integrovaný představec s krkem (150 g) , který je v jednom celku. Tímto se uspoří hmotnost, která se může například přenést do materiálu rámu ke zvýšení jeho pevnosti. Kolo je osazeno novými duralovými klikami, na kterých nalezneme karbonové tělo převodníků.

A cena? Určitě to není kolo pro každého, 12.500 Euro.

 

canon

 

tlumic

 

stred

Všimněte si vlepené duralové spojky u středového složení

prevod

 

predst

vyklad

lidi

 

Představovací akce jednotlivých značek na našem trhu jsou běžné. Návštěvnost těchto akcí u firem, které nabízí masovější značky co do počtu prodaných kol, se pohybuje v desítkách až stovkách lidí, podle počtu prodejců. Cannondale je přeci jen exkluzivnější zboží a tak není počet obchodů, kde se nabízí, tak vysoký. V letošním roce však dává poprvé na trh i levnější modely, na úrovni běžných cen kol nižších kategorií.. Zcela vpravo si všimněte chlapíka v zeleném svetru. Ano, to je Radim Kořínek. Ještě nedávno vynikající závodník, který ukončil kariéru a zcela se začal věnovat obchodu a svému týmu, který jezdí na kolech Cannondale.

datum: 30.11.99 - kategorie: Technika
id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign