LOOK2021_4
gravel

katalog_elektrokola

logo_katalog_detska_kola

deluxepoutak

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

Author_pruh_leden_2021.jpg

TF2 – Extreme Wet

Bláto, voda a sníh, podmínky ne zrovna nejvstřícnější k převodovému ústrojí jízdního kola, takže ke slovu přichází odolnější maziva. Zapomeňme na řídká teflonová maziva a decentní spreje, které jsou vhodné na léto, kdy je sucho, a mazivo musí kromě své hlavní funkce, tedy snižování tření, odolávat i nalepování prachu. Taková za mokra vydrží jen pár kilometrů, takže je nutné vyměnit je za maziva do specifických podmínek.

Obecně to jsou ta hustší, lepivá, schopná vydržet na řetězu mnohem déle, a nějaké nečistoty navíc v tomto případě nejsou problém, stejně se v takovém marastu postupně odplaví i se zbytky maziva. Vyzkoušeli jsme mazací olej TF2 v provedení Extreme Wet, přičemž pod značkou TF2 existuje celá škála maziv do sušších podmínek nebo s odlišným určením, ale námi testované je ve 125ml balení za 165 korun hodně zajímavým řešením pro špatné počasí.

Jak jsme zmínili, balení v lahvičce s praktickým kapátkem je s ohledem na cenu poměrně velkorysé. Olej s příměsí inhibitorů koroze je hustší konzistence, takže se na řetěz nanášel poměrně snadno, protože neměl tendenci někam rychle stékat. Do článků řetězu se ale dostal rychle a nebylo nutné aplikovat jej třeba večer před vyjížďkou a nechat zatuhnout, jako některá speciální maziva. Tohle je prostě klasické „oldschool“ řešení, tedy aplikovat, nechat zatéct a přebytek pak z řetězu setřít hadříkem. To doporučujeme provést i na kladkách, protože mazivo má slušnou lepivost, která se sice projevila jeho vynikající trvanlivostí na řetězu, ale také umí nalepovat nečistoty.

Zatímco tedy namazaný řetěz držel i po dvou vyjížďkách a téměř sto kilometrech v mokrém terénu bez ševelení, nečistoty na povrchu řetězu a kladkách přece jen nějaké ulpěly a bylo lepší je setřít. Řetěz jsme ale nedomazávali, to až po další vyjížďce za mokra, navíc před ní mazivo vydrželo i umytí kola vodou, takže výdrž velice slušná, mazivo umí vodě a blátu odolávat opravdu dokonale. Dražší, sofistikovanější maziva by možná lépe odolávala nalepování nečistot, nicméně výdrž na řetězu a schopnost odolat vyplavení a vodě jsou u TF2 Extreme Wet naprosto perfektní a přetření řetězu hadříkem po vyjížďce je za to jen malou daní. Když vezmeme v potaz cenu a výdrž maziva, je to opravdu vynikající poměr.

(už)

 

datum: 07.01.20 - kategorie: Nářadí
id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign