LOOK2021_4
gravel

katalog_elektrokola

logo_katalog_detska_kola

deluxepoutak

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

eurobike 2021.gif

RSP Glamour Hammer

RSP Glamour Hammer

Z nabídky maziv a cyklokosmetiky rakouské značky RSP jsme tentokrát vybrali a v praxi otestovali čisticí prostředek Glamour Hammer, jenž pro letošní rok nahrazuje původní čistič Ultra Bioclean. Novinka by měla být podle slov výrobce především účinnější a je určena všude tam, kde standardní Muddy Buddy již nedostačuje. Glamour Hammer by si tedy měl bez problémů poradit i se zbytky maziv, tedy s celým systémem pohonu. Současně by měl jím ošetřené díly chránit před korozí, neboť na jejich povrchu zanechává ochranný film. Dále výrobce deklaruje ekologickou odbouratelnost prostředku, jenž neobsahuje kyseliny, louhy, žíraviny, emulgátory ani smáčedla.

Aplikace je velice jednoduchá, mechanický rozprašovač v tomto případě funguje opravdu dobře a jeho rozstřik je poměrně intenzivní, ovšem ne zbytečně široký. Po stránce účinnosti máme co dočinění s podstatně větším „špínožroutem“, než tomu bylo u v minulosti testovaného Muddy Buddy. I částečně ztvrdlou směs maziv, prachu a špíny zvládá čistič rozpustit a nepotřebuje k tomu extra dlouhý čas. Z hlediska univerzality je tedy výhodnější, než mnohé jiné, ekologicky odbouratelné prostředky, které se často hodí pouze na rám a méně znečištěné díly. Oproti nim si Glamour Hammer poradí jak se standardním znečištěním, tak i s komponenty pohonu, včetně převodníků a kazety. Pokud je ale už mastná špína hodně zatuhlá, tedy v případě, že se očista komponentů pohonu neprovádí pravidelně, musí i zde přijít ke slovu mechanická pomoc. Aby sám po pouhé aplikaci plně rozpustil a současně spláchl větší vrstvy znečištění pastorků a převodníků, takovou sílu Glamour Hammer zase nemá. Ideální je použít kartáč s hodně tvrdými štětinami, který se pro tento účel přímo vyrábí. V kombinaci s ním lze i v případě hodně zanedbaného kola zvládnout precizní očistu docela rychle.

Výhodu testovaného prostředku vidíme především v jeho univerzalitě, kdy se s ním nemusí uživatel bát čistit celé kolo, a to včetně lakovaných dílů, a současně si s trochou pomoci dokáže Glamour Hammer poradit také s řetězem, kazetou a převodníky. Cena 500ml balení včetně rozprašovače je 259 korun.

(kad)

 

datum: 18.06.13 - kategorie: Technika
id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign