LOOK2021_4
gravel

katalog_elektrokola

logo_katalog_detska_kola

deluxepoutak

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

Author_pruh_leden_2021.jpg

Pumpa Author Air Bar Tubeless

Vysoký tlak nezbytný pro nahození patek bezdušových plášťů je alfou a omegou bezproblémového používání „tubeless“ systémů. Velká dílenská hustilka s externí tlakovou nádobou je jednou z funkčních možností a my jsme otestovali zástupce od domácí značky Author. Model AAP Air Bar Tubeless sází na robustní provedení všech klíčových částí, včetně klíčové hlavice s přepínací páčkou, s jejíž pomocí měníme obyčejnou pumpu ve výkonný tlakový zásobník a naopak. Kromě toho můžeme počítat s extra odolnou ocelovou základnou a s ideálně umístěným, dokonale čitelným manometrem průměru 65 mm.

Z hlediska rozměrů i celkové hmotnosti se jedná o standardní výkonnou dílenskou pumpu, totéž platí o duralovém vnějším plášti hustilky, dále o pevné kovové pístnici nebo o robustní rukojeti. Plášť externího vzduchového zásobníku je stejně jako základna ocelový, takže se nemusíme vůbec bát natlačit do něj maximálních povolených 260 psi, byť je to již hraniční hodnota, neboť červené pole manometru začíná na 220 psi. Na rozdíl od některých konkurentů zde přepínací páčku, s jejíž pomocí během okamžiku přepustíme veškerý natlakovaný vzduch do útrob pláště, nenajdeme na samotném těle hustilky, ale přímo na koncovce, tedy hlavici. Ta je velmi propracovaná, disponuje rozměrnou hliníkovou aretační páčkou sloužící k utěsnění okolo ventilku a taktéž malá páčka pro přepuštění natlakovaného vzduchu je z hliníkové slitiny. Zajímavostí je robustní otočná koncovka GCT-P sloužící pro přizpůsobení galuskovému ventilku či autoventilku – nemusíme zde jakkoli otáčet vnitřnosti hlavice, pouze otočíme samotný šroubovací plastovo-duralový díl. Vše funguje na jedničku, a to včetně utěsnění.

K funkci hustilky nelze mít výhrady. Zvlášť pokud do externí tlakové nádoby natlačíme oněch cca 240 psi, bude tlak vzduchu i jeho množství ideální pro nahození patek do ráfku. I přes celkem standardní vnitřní průměr hadice bylo přepuštění všeho vzduchu do pláště otázkou mžiku. Samozřejmě ve srovnání s modely majícími přepínací páčku na těle hustilky zde oněch 220 nebo 240 psi tlakujeme i do hadice a hlavice, které musí být o to více dimenzované, s tím se zde ovšem od začátku evidentně počítalo, takže i při dlouhodobém používání vše drželo bez jediného problému. Máme-li malou páčku na koncovce podélně, funguje Air Bar Tubeless jako standardní velká dílenská pumpa. K výhodám patří možnost snadného dosažení vysokého tlaku třeba u silničních kol, neboť celková konstrukce je dimenzována na daleko větší tlak, než bývá ten provozní u silničních plášťů.

Cena testované dílenské hustilky Author je 1995 korun.

 

Dodavatel : www.author.cz

(kad)

 

datum: 27.07.21 - kategorie: Nářadí
id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign