LOOK2021_4
gravel

katalog_elektrokola

logo_katalog_detska_kola

deluxepoutak

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

Author_pruh_leden_2021.jpg

Přilba MET Roam

Moderní hranaté tvary masivního skeletu, štítek zvednutý nahoru a pod ním usazené sjezdové brýle, to vše pak zajištěné k hlavě přes mezičlánek v podobě pohyblivé vložky Mips, tak taková je enduro přilba MET Roam, topmodel značky pro enduro.

Jistě MET má v zásobě ještě univerzál Parachute s odnímatelným chráničem brady, ale Roam je agresivním kouskem pro ty, kdo náustek nepotřebují, nebo tam, kde to předpisy pro enduro závody nevyžadují. Masivní skelet s výraznou hloubkou nabídne hned trojité provedení skořepiny, která kryje vrchní část, menší týlovou partii, pak samozřejmě spodní okraj s přesahem až dovnitř. Štítek patří k nejdelším na trhu, ovšem jeho možnost vyklápění na hliníkových čepech dovolí pohodlně pod něj usadit sjezdové brýle při výjezdech na start erzet a navíc ukrýt popruh brýlí na stranách mezi zdvojené rameno. Díky vnitřnímu Mips systému pak přilbu jistí k hlavě výstelky na pohyblivém základu, jenž umožní přes pružné spojení se skeletem vychýlení v případě nárazu a zamezí tak nežádoucím rotačním silám způsobující těžká poranění. Vnitřní kostra Mips nese výstelky a je částečně pohyblivá, ovšem jisticí celoobvodová čelenka je pevně spojena se skeletem a dobře dostupným kolečkem vzadu umožňuje pevně zajistit přilbu na hlavě, navíc s možností výškového nastavení zadního mechanismu ve třech pozicích.

 

 

Testovaný kousek v největší velikosti L (58-62 cm) ukázal trochu vyšší hmotnost 395 gramů, což je enduro standard a rovněž cena 4900 korun, která sice není z nejnižších, ale za špičkový model s Mips je odpovídající.

Za tyto peníze ale získáme přilbu, která dokonalým designem doslova bije do očí a v reálu nabídne tak přesvědčivý výkon, že právem patří mezi top produkty, takže to budou dobře investované peníze. Usazení na hlavě je vyloženě příkladné a hloubka skeletu nabídnutou porcí ochrany doslova uklidní. Chvilku si zvykáme na „gumový“ projev Mips, takže trochu víc utahujeme kolečko mechanismu vzadu, což je trochu cítit, ale je to jen o zvyk a přilba prostě sedí dokonale jistě, jen je třeba si zvyknout ne ten nepatrný pohyb zajištěný pružností gumových spojů při rychlém cukání hlavou. Rozložení tlaku je díky počtu výstelek i pogumovanému rámečku vzadu optimální. Klasická spona a řemínky vycházející z otvorů na spodní hraně vše jistí, a přestože je masa materiálu opravdu výrazná, ani z čelní hrany nemáme dojem, že by nějak výrazněji omezovala ve výhledu. Dlouhý štítek pak rovněž není z těch, které by překážely v pozici, kdy jste ve sjezdu nalehnutí na řídítka, a tudíž nemáte hlavu moc zpříma. Jeho možnosti vyklopení jsou abnormální, takže když už vás sjezdové brýle na obličeji omrzí, můžete využít nadbytek prostoru pod štítkem a odložit je tam, samozřejmě s popruhem hezky schovaným mezi dvojdílným bokem štítku. To mimochodem ulehčilo i usazení brýlí na obličeji, kdy jsme popruh vzadu na týlu umístili trochu výš, pro lepší stažení spodní hrany brýlí k obličeji. Výškově si pak brýle s hranou přilby rozuměly a nestalo se nám, že by přilba seděla předním dílem svojí vahou na brýlích.

 

 

Usazení na hlavě je tedy na jedničku a ani hmotnost nás při delší jízdě neobtěžovala. U takto masivní přilby se logicky objevuje otazník nad ventilací, jenže ani v tomhle směru Roam nezklame a dvacet ventilačních otvorů, další dva ve štítku a k tomu vnitřní kanálky zajišťující proudění vzduchu, tady jakákoliv připomínka není na místě a ventilací tenhle kousek zastíní i některé více trailově střižené modely. Vypadá to, že nešetříme superlativy, ale v případě Roamu kvalita stoprocentně odpovídá ceně. A pokud chcete maximum, tak v tomhle případě se vám jej dostane.

(už)

 

datum: 14.10.21 - kategorie: Oblečení na kolo
id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign