LOOK2021_4
gravel

katalog_elektrokola

logo_katalog_detska_kola

deluxepoutak

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

eurobike 2021.gif

Přilba Merida Pector ME-1

Nejen pro majitele biků One-Forty, One-Sixty či jejich elektrifikovaných variant nebo trailového hardtailu Big.Trail přináší značka Merida novinku v podobě vlastní trail/enduro přilby. Ve spolupráci s výrobcem přileb KED vyvinula Merida přilbu Pector ME-1, která kombinuje technologie Mips, BOA a Fidlock s vysokou mírou ochrany vůči nárazu, odpovídající dokonce i normě NTA 8776, určené rychlým elektrokolům S-Pedelec.

In-Mold konstrukce využívá tři plochy skořepiny, kdy dvě kryjí temeno a třetí pak týl a spodní hranu, samozřejmě s přesahem až dovnitř. Tam najdeme komplet systému výstelek a jejich plastového nosníku od Mips, doplněný celoobvodovým stahováním díky strunám a kolečku BOA. Tady se „top“ technologiemi nešetří, což potvrzuje i magneticko-mechanická přezka Fidlock. Výklopný štítek s kovovými čepy lze zajistit ve třech pozicích a pod ním jsou ukryté dva z celkových čtrnácti ventilačních otvorů, jež spojují vnitřní kanálky umocňující proudění chladicího vzduchu. Testované velikosti M jsme navážili 374 gramů, což v enduro kategorii patří k dobrému standardu a cena 3990 korun se pak s ohledem na použité technologie řadí k těm rozumnějším.

 

 

Přilba hned na první dojem překvapí perfektním, a především komfortním usazením na hlavě. Pohodlné výstelky na všech důležitých kontaktních místech příjemně rozkládají tlak, totéž platí i pro celoobvodovou stahovací čelenku, jejíž velké BOA kolečko se dobře ovládá i v dlouhoprstých rukavicích. Vzadu je navíc možné výškově nastavit mechanismus ve třech pozicích, což ovlivní sklon přilby. Naladění řemínků usazených v plastových „docích“ s jištěním kovovým čepem je snadné, stejně jako rozepnutí přezky jednou rukou pouhým přesmýknutím jejích polovin přes sebe.

 

 

Přilbu jsme nastavili na co nejvyšší pozici mechanismu vzadu, štítek stylově vyklopen nahoru a s minimálním omezením výhledu její čelní hranou si užívali jak maximální ochrany hlavy, tak velice slušné ventilace. Tak trochu „aero“ plocha materiálu na temeni zprvu nenapovídala nic o tom, že by přilba měla patřit k těm, které to s ochlazením hlavy jezdce myslí smrtelně vážně. O to příjemnější byl reálný výsledek, kdy je krásně cítit vzduch nasávaný čelními otvory vyváděný vzadu ven. Ve své třídě velmi solidní ventilace, oproti děravým XC přilbám je to samozřejmě trochu jinde, ale svůj díl na tom nese i vnitřní Mips systém, který rovněž od proudícího vzduchu hlavu částečně „izoluje“. Usazení na hlavě bylo za jízdy opravdu neprůstřelné a masivnější provedení boků na týlu i na spáncích podvědomě posilovalo pocit bezpečí. Nakonec až do té míry, že ustřelení předního kola znamenalo zarytí ramene i přilby do hrabanky, takže čep štítku dostal kromě bahenního překrytí i pár škrábanců. Přilba ale i při pádu seděla jistě a splnila perfektně svůj účel, aniž by se čep nebo štítek poškodily. Vyklopení štítku pak dovolí umístit pod něj klasické brýle, na ty motokrosové je tam už místa trochu málo, při odložení do tohoto prostoru překážejí ve výhledu, takže pro ně už to nebude, i když za jízdy si s nimi na obličeji přilba rovněž rozumí.

 

 

Celkově tedy hodnotíme tenhle trailový počin značky Merida jako velice povedený, ať už na biku její značky nebo díky celkem decentnímu provedení loga třeba i na jiném, může tahle přilba směle soupeřit s nejlepší konkurencí.

 

Dodává: www.merida-bike.cz

(už)

 

datum: 27.07.21 - kategorie: Oblečení na kolo
id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign