LOOK2021_4
gravel

katalog_elektrokola

logo_katalog_detska_kola

deluxepoutak

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

Author_pruh_leden_2021.jpg

Přilba Author Root

Přilba Root X0 je novinkou v kolekci domácího Authoru a za cenu 1250 korun nabídne nadstandardní zpracování, konstrukční prvky i usazení na hlavě. Celoplošné pokrytí in-mold skořepinou, s jejím přesahem i přes spodní okraj skeletu, nejenže předchází nežádoucímu omačkání třeba při nešetrném transportu, ale především znamená další navýšení pevnosti a bezpečnostní funkce. Ovšem tím z našeho pohledu nejdůležitějším u modelu Root X0 je velmi příjemné a jisté usazení na hlavě, vyplývající z ideální hloubky skeletu a propracovaného upínacího systému. Ještě donedávna by bylo skoro nemožné, aby helma za pouhých dvanáct stovek takto precizně seděla na hlavě, nicméně konstrukční prvky původně použité pouze u špičkových závodních modelů se postupem času posunuly i do střední třídy.

 

 

Které konkrétní konstrukční prvky to jsou? Root X0 využívá nejen tenoučkou plastovou čelenku s upnutím do skeletu v oblasti spánků či minimalistický seřizovací mechanismus DialFit s otočným kolečkem, ale navíc zde najdeme třeba i jeho výškovou regulaci ve čtyřech různých pozicích. K tomu nechybí ani síťovina proti vlétnutí hmyzu v trojici čelních ventilačních otvorů – nicméně tato síťovina není součástí výstelek, jak bývá u levnějších modelů standardem, ale je zasazena přímo do skeletu, takže je od hlavy předsazena o nějaké dva centimetry. Nemá tudíž tendence připlácnout vlasy k hlavě a ventilace je plnohodnotná, vlastně totožná, jako kdyby zde žádná síťovina nebyla. To je taktéž zásluha řidší konstrukce síťoviny, jejímž hlavním úkolem je nevpustit pod helmu vosu či včelu, tedy o něco větší hmyz. Celkem devatenáct ventilačních otvorů je pak z hlediska rozmístění i celkové plochy osvědčenou klasikou mezi sportovními modely.

Root X0 sice disponuje štítkem, takže se nabízí primárně bikové použití, nicméně tvar helmy je natolik univerzální, že si ji bez štítku oblíbí rovněž silničáři, případně gravelisté, ale i cykloturisté. Na hlavě nepůsobí zbytečně mohutně a hmotností 285 gramů patří k lepšímu průměru své třídy. Dražší helmy pak Root X0 připomíná provedením spíše minimalistických výstelek, které nemají zabránit proudění vzduchu kolem hlavy. Pochvalu si novinka odnáší rovněž za reflexní prvky. Malá odrazka na seřizovacím mechanismu na zátylku je klasikou, u Authoru ovšem dali reflexní prošívání rovněž do upínacích řemínků, což je praktické a současně decentní řešení navýšení bezpečnosti. Samotný štítek je pak do skořepiny zasazen vždy dvojicí pinů na každé straně. To sice maličko znesnadňuje jeho častější demontáž a zpětnou montáž, ale jedná se o standardní řešení dané cenové kategorie. Je to navíc jediný detail, který dává najevo, že nemáme před sebou přilbu za dva tisíce.

Za nás tedy pochvala, Root X0 se povedl. V nabídce jsou dvě barevné varianty, černo-šedá a černo-žlutá, vždy v matovém provedení.

(kad)

 

 

datum: 24.10.21 - kategorie: Oblečení na kolo
id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign