LOOK2021_1
gravel

katalog_elektrokola

logo_katalog_detska_kola

deluxepoutak

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

Author_pruh_leden_2021

Přilba ABUS Macator

Ne každý potřebuje nutně přilbu za pět tisíc korun, aby splnila jeho požadavky. Každý ale potřebuje přilbu, která je bezpečná, a především mu bude sedět.

Když jsme v redakci vybalili přilbu ABUS Macator, říkali jsme si hmmm, přilba za dvanáct třináct stovek pro každého. Prostě tuctovka pro každého, kdo chce přilbu, a nechce utrácet.

Názor jsme změnili v okamžiku, když jsme si přilbu začali prohlížet, a především když jsme si ji vyzkoušeli na hlavě. Přilba totiž doslova nevídaně seděla na každé hlavě, na kterou jsme ji posadili. Jakmile si ji přesně seřídíte kolečkem na zadní straně přilby, máte skoro pocit, že ji vyrobili pro vás. Už jsme se s tím setkali u jiných přileb, ale to je jev opravdu velmi řídký. Při zkoumání tohoto modelu bylo naše zjištění zcela prosté. Hlava vám do přilby zapadne trochu hlouběji než u většiny přileb. Stačí třeba pár milimetrů, půl centimetru a pocit je zcela někde jinde. A nejen pocit, i to, jak přilba na vaší hlavě vypadá, jaký je estetický dojem. Ten je samozřejmě také důležitý, nejen bezpečnost. Nikdo nechce mít na hlavě přilbu, která vypadá jako rádiovka, nebo naopak jako hasičská přilba. Macator se posadil na hlavu elegantně. Litovali jsme, že nemáme k dispozici i další barvy, které jsou pro tento model k dispozici. Každá barva vypadá na hlavě jinak. Chlap to tak neprožívá, ale žena dobře ví, že ne každá barva jí svědčí. A navíc, když jsme u těch žen, přilba je v zadní partii uzpůsobena případnému provlečení dlouhých vlasů, svázaných třeba do copu. To jsme bohužel nevyzkoušeli, protože cop nikdo z nás nemá, naopak jsou u nás jedinci, kteří vlasy již nedisponují.

 

Macator je, na svou již prozrazenou cenu kolem třinácti stovek (jak v jakém obchodě), přilba poměrně lehká. Navážili jsme poctivě 273 gramů ve velikosti M. Nalezneme na ní 13 otvorů pro odvětrání hlavy. Dostatečný počet na to, aby vaše hlava ve vedru netrpěla. Ale to ABUS umí, včetně dokonalé konstrukce a umístění otvorů. Přední tři otvory nad čelem jsou vykryty síťkou proti vletu hmyzu.

Zadní partie přilby je mírně vyklenutí. To proto, kdybyste upadli a vaše zadní partie hlavy zamířila k zemi. Trochu více „masa“ vzadu na přilbě náraz maximálně utlumí. Při pohledu z boku je patrné, proč je hlava usazena v přilbě hlouběji. Nad ušima je na bocích výkroj pro uši a v zadní partii je boční materiál ještě trochu více přesazen dolů za uši. Stejně tak před ušima. Přilba tak hlavu dokonale chrání, doslova ji obaluje, a přitom působí opravdu esteticky.

Milovníci štítků si přijdou na své, protože ten je k přilbě připínací a je k přilbě přibalen. Přilba je sice deklarována jako ROAD model, ale neznamená to, že ji nemůžete vozit na horském kole.

Upínací mechanizmus je veden kolem celého obvodu hlavy a vzadu končí v nastavovacím systému. Pásky pro upnutí pod bradou jsou lehce nastavitelné a zakončeny zasouvací sponou. Uvnitř přilby jsou výstelky přichycené suchým zipem. Můžete si je tedy vyprat. Ale víte, jak to chodí. Žena bude prát, chlap je nechá jen vyschnout.

Zbývá už jen dodat, že přilba je vyrobena In-Mold technologií, ale bez toho už snad nikdo pořádnou přilbu dnes nevyrobí.

O kvalitě produktů víme dobře již několik let. ABUS totiž nezná kompromisy. Ale tato přilba za cenu, za kterou se prodává, je opravdu skvělá varianta pro vaši cyklistiku.

 

 

 

 

(kany)

datum: 16.11.20 - kategorie: Oblečení na kolo
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign