LOOK2021_1
gravel

katalog_elektrokola

logo_katalog_detska_kola

deluxepoutak

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

Author_pruh_leden_2021

Plastové platformy

Tahle kategorie pedálů dnes zahrnuje řadu materiálů a provedení, která jsou cenově dostupná, nebo si naopak luxusem nezadají s těmi z hliníkových slitin. Pokud hledáte cenově dostupné platformy a hodláte tak trochu barevně doladit svůj stroj, pedály XLC PD-M16 za 390 korun můžou být jedním z řešení.

Testovali jsme tyto pedály s polykarbonátovým tělem v barevně-průsvitném provedení v oranžové variantě, ale v nabídce je i černá, čirá, zelená a modrá. Tělo s rovnou plochou o rozměrech 111 x 100 mm a výšce 25 mm se otáčí na Cr-Mo ose na kombinaci kuliček a kónusů, takže žádná ložiska a kluzná pouzdra, ale jednoduchý základ. Desítka integrovaných „pinů“ je rovnoměrně rozmístěná po obvodu a na vnějším konci osy nechybí plastová zátka pro případné seřízení vůle osy a samozřejmě jsou v rámečku také integrované odrazky.

Pedály s hmotností 321 gramů jsme prověřili jak během testů elektrokol, tak na redakčním enduru. Standardní rozměr plochy pedálů je bez připomínek, stejně jako poměrně hladké otáčení osy bez vzniku nějakých vůlí během testovací dvoustovky kilometrů. Asi nejvíce jsme se obávali odolnosti materiálu vůči poškození, přece jen tenhle typ plastu nevypadá tak odolný, jako u nylonových pedálů. Několik menších oděrek si pedály sice odnesly, ale nějaké zásadní poškození, ani po lehkých kontaktech s kameny při docvaknutí kliky do kamenů, se nekonalo. Přestože je plocha pinů trochu větší a nejsou tak ostré, podrážku shimanovských platforem udržely docela spolehlivě. Kdo má strach o holeně, a nepotřebuje agresivní platformy na sjezdové či enduro kolo, tam už poměrně ztrácely, bude to pro něj rozumná volba. Jako náhrada za standardní pedály s malou plochou nebo občasná náhražka espédéček pro nějaký výlet bez technických pasáží v rychlém stylu je to dobrá volba.

(už)

datum: 25.10.20 - kategorie: Technika
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign