LOOK2021_4
gravel

katalog_elektrokola

logo_katalog_detska_kola

deluxepoutak

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

Author_pruh_leden_2021.jpg

Písečné pedály Longus

Pedály Longus Sand jsou určeny primárně pro městská či trekingová kola a taktéž pro elektrokola. Právě uživatelé kol těchto kategorií ocení patentovanou protismykovou úpravu kontaktních ploch SandBlock.

Model Sand produkuje pro Longus renomovaný výrobce, vyhlášený právě kvalitními pedály. Tělo je v tomto případě z odolného polypropylenu, osy z borové oceli se otáčejí na klasických kuličkových ložiscích s nastavitelnou vůlí – to vše jsou klíčové body pro dlouhodobou bezproblémovou funkci. Osy disponují osazením jak pro 15mm klíč, tak pro 6mm imbus, nechybí utěsnění ložisek a pro bezpečnost uživatele pak dva páry odrazek. Ty jsou zapuštěny hluboko do útrob těla, nehrozí tudíž jejich poškození. Nejdůležitější je však již zmíněná kontaktní plocha, tvořená speciálním protiskluzovým materiálem. Strukturou připomíná hrubý smirkový papír a je někde na pomezí lehce měkčeného plastu a skutečně tvrdé pryže. Výsledkem je struktura, na níž nejen dokonale sedí podrážka obuvi, ale navíc je velmi odolná vůči mechanickému poškození či obroušení. V reálu je kontakt podešve, ať už klasické tenisky, outdoorové či vyloženě cyklistické obuvi, dokonale jistý, a to i za mokra.

 

 

 

Určení pro elektrokola se ze všech výše zmíněných důvodů vyloženě nabízí, stejně si ale pedály Longus Sand dovedeme představit na jakémkoli městském, případně i dětském kole. Protiskluzový povrch funguje jako maximální prevence před nežádoucím sklouznutím obuvi z pedálu, takže jde nejen o samotný komfort z hlediska kvalitu přenosu energie z nohy na pedál, ale rovněž o důležitý bezpečnostní prvek. Proto si testované pedály výborně představíme i na klasickém sportovně/turistickém kole – ať už horském, krosovém nebo třeba dámském.

Rozměry kontaktní plochy jsou 118 x 88 mm, hmotnost páru pedálů je 340 gramů. Cena vychází na 399 korun.

(kad)

datum: 29.09.21 - kategorie: Technika
id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign