LOOK2021_1
gravel

katalog_elektrokola

logo_katalog_detska_kola

deluxepoutak

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

Author_pruh_leden_2021

Perfektní ochrana

 

Všimli jste si, že váš cyklistický život bývá zpříjemňován i maličkostmi, které nutně pro provozování svého sportu potřebujete? Nemusí to být jen to, co je navěšené na vašem kole, nebo na vaší postavě. Ty maličkosti se ani nemusí používat denně.

A takovou důležitou maličkostí je zámek pro uzamčení vašeho kola při různých příležitostech. Firma ABUS nabízí doslova desítky zámků v nejrůznějších bezpečnostních stupních. Od těžko překonatelných zámků o velké hmotnosti až po zámky určené pro převozy ve vaší brašničce nebo batůžku.

Jedním z nich je například novinka pro rok 2017, ABUS Steel-O-Chain, který se používá při nízkém stupni nebezpečí krádeže. To znamená například tehdy, když si opřete kolo u restaurace nebo tam, kde se nedá předpokládat, že se v okolí cíleně pohybuje podivný týpek, který je předem vybaven nářadím pro překonání méně bezpečného zamykacího zařízení. Cíl onoho podivného člověka je předem jasný. Zmocnit se vašeho kola, ujet na něm a směnit ho v nejbližší zastavárně za stokorunu, aby měl na cigára. On si zakouří, vy jdete pěšky.

Steel-O-Chain je řetězový zámek. Řetěz u tohoto zámku má 5mm silné oka ze speciální oceli, který je potažen textilním obalem proti odření rámu kola. Ten náš měl délku 75 cm. Délka je velmi výhodná, protože nebudete mít problém spojit k sobě třeba i tři kola, nebo si kolo připnout k pevnému zábradlí. Zamykací mechanizmus je opatřen čtyřmi kódovými kroužky. Pro usnadnění zasunutí protikusu na opačném konci zámku je tělo zámku zahnuté zhruba v polovině o 90 stupňů pro lepší úchop.  Velmi praktické. Kód si můžete samozřejmě navolit sami. Výhodou je, že vám odpadne věčné hledání klíčku, mnohdy v okolní trávě. Nemusíte mít obavy, že na kód někdo přijde. Čtyřmístný kód totiž nabízí 10.000 číselných kombinací. Jestliže si pamatujete ze školy kombinatorika, můžete si to spočítat sami. Hmotnost zámku je 485 gramů. Jistě, existují i lehčí zámky, ale věřte, že mnoho méně bezpečné nebo kratší. Nám se zdá tento ABUS jako absolutní kompromis pro běžné zajištění kola. My jsme Steel-O-Chain například používali i při cestách, kde bylo nutné nechat přes noc kolo stát v kempu vedle stanu. A když jsme ho doplnili alespoň na jednom sepnutém kole zámkem s alarmem určeným pro nasazení na kotouč brzdy, také od ABUSu, spali jsme naprosto klidně.

Výhodou řetězových zámků je jejich větší ohebnost oproti lankovým zámkům. Tuto výhodu zjistíte i tehdy, když zámek potřebujete složit do malého balíčku. To je také jedna z maličkostí, která zpříjemní vaši cyklistiku, jak píšeme v úvodu.

Za ABUS Steel-O-Chain 5805C zaplatíte částku těsně pod osm stokorun. Za tuto cenu si pořídíte opravdu podařený i designově vydařený výrobek, což je ostatně od ABUSu standard. Pokaždé, když testujeme cokoliv od ABUSu, s věcí si hrajeme, převalujeme ji v rukách, pečlivě prohlížíme, uvědomujeme si, že vyrobit kvalitní věc, byť zdánlivě obyčejnou, dá asi těm chlápkům ve vývojovém centru firmy dost vymýšlení a testování. Ale ABUS už takový je. Rozhodně nepustí do výroby a prodeje cokoliv, co není z jejich pohledu dokonalé. V tom je jeho jedinečnost.

 

datum: 11.10.17 - kategorie: Technika
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign