LOOK2021_4
gravel

katalog_elektrokola

logo_katalog_detska_kola

deluxepoutak

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

Author_pruh_leden_2021.jpg

Penco pro svaly

Chystáte se pomalu pověsit kolo na hřebík a začít pracovat na zanedbaných svalových partiích hezky v teple posilovny? Hodláte nabrat svaly, než začnete najíždět jarní objemy? Tohle všechno znamená, spolu se zvýšenou námahou, také zátěž pro svaly, které je třeba chránit.

Kvůli ochraně svalových vláken a správnému metabolismu bílkovin by neměl v takové přípravě chybět doplněk jídelníčku ve formě aminokyselin. Aminokyseliny s rozvětveným řetězcem (BCAA) tvoří až třicet procent svalové tkáně. Většina z nich prochází při trávení játry v nezměněné podobě a zpracovávají se až ve svalech, kde zastavují odbourávání svalových bílkovin po vyčerpání sacharidových zdrojů. BCAA jsou tedy vhodné nejen v období zimního tréninku pro optimální růst a ochranu svalů, ale samozřejmě i během sezóny pro svalovou regeneraci.

Penco BCAA Massif jsou aminokyseliny v praktických želatinových tobolkách a obsahují L-leucin, L-valin, L-isoleucin, L-arginin, vitamín C, vitamín B6 a oxid křemičitý. Měly by zvládnout všechno výše zmíněné, navíc u mužů pomáhají k udržení optimální hladiny testosteronu a u žen zase chrání svalové bílkoviny při různých dietách. Prostě jsou to chrániče svalů, které by se měly užívat v doporučeném dávkování jednou denně dvě tobolky ve dnech mimo trénink, vždy před jídlem, a ve dnech s tréninkem či závody vždy dvě tobolky půl až hodinu před výkonem, totéž jednu až tři hodiny po výkonu a dvě tobolky před večeří. Balení s obsahem 120 tobolek za 249 korun tak vystačí na dvacet závodních či tréninkových dní, v případě zapojení delšího odpočinku na více než měsíc.

Naše testovací kůra nepotvrdila během měsíčního používání žádné negativní vlivy na trávicí systém a po dostatečném zapití v podstatě ani nevíte, že jste něco spolkli. Hodnotit nějaký nárůst výkonu a podobné těžko měřitelné parametry si nedovolíme, pocit fyzické pohody a lepší regenerace je spíše subjektivním dojmem. Nicméně jako pokusní králíci můžeme potvrdit, že negativně se na nás BCAA Massif nijak nepodepsal.

(už)

datum: 10.03.20 - kategorie: Strava
id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign