LOOK2021_4
gravel

katalog_elektrokola

logo_katalog_detska_kola

deluxepoutak

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

eurobike 2021.gif

Pells kompaktně

Řídítka s kompaktním spodním obloukem výrazně navýšila komfort posedu i držení u silničních kol. Tvarování závodních řídítek zůstává nadále podobné, ale právě modely s dodatkem „compact“ celkem zásadně ovlivnily přátelskost naladění strojů hobby jezdců. Ti najednou daleko častěji využívají i spodní část řídítek, již donedávna na svých kolech vozili prakticky jen pro ozdobu. Většina „compact“ modelů však není jen o mělčím spodním oblouku, ale pokud možno také o výraznější redukci předsazení brzdových pák a v ideálním případě o maximálně široké horní úchopové části mezi zahnutími. Přesně tyto zásady tvarování ctí silniční řídítka RR8 OV Compact domácí značky Pells.

Tato řídítka se nám komfortem držení vyloženě trefila do vkusu, a to i svou atraktivní grafikou či příznivou hmotností. Přitom zde byl kladen důraz rovněž na co nejpříznivější cenu a za 490 korun jsou řídítka skutečně nadstandardní. Jako materiál posloužila tepelně upravená slitina řady 6061 s dvojitě zeslabovanou stěnou – s výrazným ubráním materiálu v nejméně zatěžovaných partiích. Výsledkem jsou řídítka s hmotností 282 gramů a nadprůměrnou tuhostí, takže rozhodně není nezbytné ani při decentnějším gramaření hned sahat po karbonu. Komponenty Pells navíc dovolují perfektní sladění kokpitu, řídítek a představce se sedlovkou a dalšími díly, takže ani estetická stránka není podceněna.

Nyní už k tvarování oblouku, které je alfou a omegou daného modelu. Z hlediska předsazení brzdových pák vůči horní ose řídítek není co vytknout a model RR8 OV Compact podle nás skvěle poslouží nejen hobíkům, ale třeba i juniorským jezdcům či dámám. Jak je dobře známo, kraťoučký představec není nic platný ve chvíli, kdy mají řídítka zbytečně výrazné předsazení („reach“) brzdových pák. V tomto případě výrobce udává hodnotu 70 milimetrů a z našeho pohledu se jedná o ideál. Navíc i „naohýbání“ oblouku je voleno tak, aby řídítka velmi plynule navazovala na horní linii brzdových pák, což je pro komfort držení neméně důležité. Příkladné je ale i provedení horní části, kdy je na obou koncích použito výrazné zahnutí až v nejzazším možném bodě, čímž je umožněna pozice rukou co nejdále od sebe, držíme-li se na horní části řídítek – třeba ve stoupáních. Spodní část oblouku je záměrně vytvarována tak, aby vyhovovala hobby jezdci, ale neurazila ani závodníka. Jinými slovy – už jsme se u „compact“ modelů setkali s mělčím spodním obloukem, ale z hlediska univerzality je tvar použitý Pellsem optimální. Hloubka oblouku (údaj označený „drop“) zde má hodnotu 120 milimetrů.

Řídítka jsou nabízena ve dvou šířích: 420 a 440 milimetrů, a to se středovým oversize průměrem 31,8 mm. Hmotnost širší varianty je rovných 290 gramů.

(kad)

 

datum: 26.11.17 - kategorie: Technika
id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign