LOOK2021_1
gravel

katalog_elektrokola

logo_katalog_detska_kola

deluxepoutak

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

Author_pruh_leden_2021

Pells Firefly

 

Dvě světlušky, to jsou blikačky od domácí značky Pells, vybavené integrovaným 3,7V/220mAh Li-ion akumulátorem pro USB dobíjení. Jedna je samozřejmě přední a druhá zadní, obě pak s gumovým páskem pro upevnění na řídítkách a sedlovce.

Obě blikačky mají hliníkové pouzdro s drážkováním pro chlazení a na něm navléknutý houževnatý gumový pásek s oky a plastovým háčkem. Kdo se nepodívá na přiložený návod na blistru, jen těžko bude hledat USB konektor, jenž je ukrytý uvnitř a vyžaduje rozšroubování obou polovin hliníkového těla, které se na první pohled tváří jako  jednodílné. Po demontáži zadní nosné části od přední svítilny se objeví konektor, jímž se světlo nabíjí přes jeden ze dvou kabelů v balení. Po dobu nabíjení svítí zelená dioda, po nabití (cca 2,5 h) zhasne. Odpojit kabel, sešroubovat obě poloviny světla do sebe (těsnicí gumička v drážce nechybí), upevnit na řídítka a sedlovku a můžeme vyrazit.

Aktivace se provádí stisknutím optiky na dobu tří vteřin a vyžaduje silnější stisk. Pak světlo začne konstantně svítit v maximálním režimu 60 lumenů přední, 15 lumenů zadní a krátkým stiskem lze přepnout na poloviční výkon, dalším pak na režim blikání. Pro vypnutí je třeba zase optiku stlačit na tři vteřiny. Co se týče výdrže akumulátoru, výrobce avizuje 4 hodiny pro plné svícení a 8 hodin pro 50% výkon nebo 25 hodin pro blikání. Čtyři hodiny, respektive tři a půl můžeme potvrdit, protože po tu dobu nám světla svítila venku na plný výkon částečně během vyjížďky, zbytek času ještě doma za oknem při teplotě 7 °C. Světelný kužel je na vyjížďce použitelný spíše jako nouzovka, protože nenasvítí velkou plochu a navíc ne nějak silně, ale jde hlavně o bezpečnostní světla. Na půl kilometru je jezdec vidět perfektně, světlo má ostrý bod, který řidič nepřehlédne, a pokud jezdec přepne na blikání, je to ještě výraznější. Pomalá frekvence záblesků není tak obtěžující, takže jsme ji snesli i během delší jízdy, krycí sklíčko, vystupující jen nepatrně ven z těla světla, pak nabízí jen malou viditelnost světla z boku, zepředu a zezadu je to ale zcela bez připomínek.

Díky těsnění jsme neměli problém po jízdě v dešti, kde se voda dovnitř nedostala a vnitřek byl při dalším nabíjení suchý. Montáž světel je pak velice snadná, takže zbývá jen dodat cenu 599 korun za celou sadu.

(už)

 

datum: 15.08.19 - kategorie: Technika
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign