LOOK2021_1
gravel

katalog_elektrokola

logo_katalog_detska_kola

deluxepoutak

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

Author_pruh_leden_2021

Pedály Reverse Escape (test)

Králem barevných komponentů je určitě německá značka Reverse, jejíž řídítka, představce, vodítka nebo pedály lze mít snad v každém myslitelném odstínu. Platí to i pro námi testované platformové pedály Escape, které jsme ale netradičně zkusili v leštěném provedení.

Jde o klasické platformy, ovšem s několika drobnými odlišnostmi, jako je středová výztuha nebo lehce prohnutý profil opěrné plochy. Základem je hliníková slitina 6061 a Cr-Mo osa, která se otáčí na kombinaci kuličkových ložisek a kluzného pouzdra. Rozměr 100x100x16 mm nabízí dostatečně velkou opěrnou plochu a výškou patří pedály ke středu spektra. Zajímavé je tvarování jejich těla, kdy je zadní hrana rovná a tenhle profil pokračuje přes lehce vystouplou osu až do poloviny přední části. Tam je po stranách profil otevřený ven a přední hrana se zvyšuje zhruba o dva milimetry, takže celkový profil je pak lehce prohnutý. Netradiční je i středová výztuha v přední části, navíc vybavená pinem. Těch je mimochodem na každé ploše dvanáct, z toho osm ocelových a čtyři hliníkové. Dodejme jen celkovou hmotnost 404 gramů a cenu 2150 korun.

Montáž lze provést 15mm plochým klíčem nebo imbusem, osa počítá s obojím, a i když není na ose patrná žádná vůle nebo přidrhávání, nedovolí pedálu točit se samovolně nějak zběsile. Při opuštění podrážky tak nebude pedál nechtěně rotovat. Jenže aby odrážka opustila opěrnou plochu, musíte to vyloženě chtít, protože piny ji drží jak přibitou. V kombinaci se sjezdovými tretrami Shimano s Vibram podrážkou to byla neprůstřelná dvojice. Trochu jsme měli zprvu obavy, co bude dělat středový pin vpředu, ale nedělal nic, tedy nic negativního, že by nějak překážel nebo ovlivňoval umístění podrážky. Rozmístění pinů prostě drží podrážku ve všech směrech spolehlivě. Středová výztuha maximálně jen lehce omezuje čištění v hustém blátě, kdy je to přece jen ploška navíc a dražší verze Escape Pro touto výztuhou nedisponuje, ale není to zase takové omezení. Prostě maximálně funkční platformy, navíc díky různým odlehčujícím prvkům v zajímavém designu.

Ceny produktu Reverse Escape srovnáte na Zboží.cz

(už)

 

datum: 10.05.18 - kategorie: Technika
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign