LOOK2021_4
gravel

katalog_elektrokola

logo_katalog_detska_kola

deluxepoutak

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

Author_pruh_leden_2021.jpg

Ortlieb na drobnosti

Když jsme před prázdninami přinesli článek o bikepackingu a test brašen Ortlieb, mimo podsedlové, řídítkové a rámové brašny tohoto výrobce jsme měli ještě jednu menší řídítkovou. Tahle Ortlieb Accessory Pack s objemem 3,5 litru může být buď uchycená na horní straně velké řídítkové brašny, nebo ji lze využít i samostatně, a pro to jsme se rozhodli.

Brašna za 1490 korun je samozřejmě vodotěsná, což mají na starosti jednak svařované švy, ale také rolovací uzávěr s hliníkovou přezkou. Naprosto jednoduché provedení tohoto zavazadla má pouze hlavní kapsu, žádné vnitřní výztuhy a na zadní straně pak nosný systém. Ten tvoří dvě poutka se suchým zipem pro upevnění k řídítkům, případně poutka pro zajištění k řídítkové brašně. Další možností je pak kromě volného usazení na bovdenech i umístění brašny pod ně, přímo na hlavovou trubku, kolem které se zajistí stahovacím popruhem s přezkou. Lze také využít tenhle popruh jako opasek a brašnu mít na boku jako ledvinku, nebo přes rameno jako tašku, zkrátka několik možností, jak mít to nejnutnější hned po ruce.

Brašnu jsme vyzkoušeli jak na řídítkách loženou na bovdenech, kde ale trochu odskakovala v terénu a popruh to příliš neřešil, tak pod bovdeny a zajištěnou k hlavové trubce. Díky pěnové vložce mezi hlavovou trubku a brašnu nedochází k takovému otěru materiálu a laku a navíc vše sedí mnohem pevněji. Přístup rolovacím uzávěrem je sice skrz bovdeny trochu komplikovanější, ale funguje to. Pro cykloturisty na silnici to lze ale klidně použít i ve verzi na horní straně bovdenů, kdy bude přístup naprosto bezproblémový. Hmotnost brašny 208 gramů pak nepředstavuje takřka žádné zatížení, takže záleží jen na obsahu uvnitř. Vzhledem k bytelným popruhům unese docela dost, takže pod řídítky a bovdeny, případně i na velké řídítkové brašně, to může být dobrý pomocník. Navíc nechybí reflexní logo na čelní straně, kde je i dvojice poutek pro zajištění přezky, v závislosti na výsledném objemu brašny.

(už)

 

datum: 04.11.17 - kategorie: Technika
id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign