LOOK2021_4
gravel

katalog_elektrokola

logo_katalog_detska_kola

deluxepoutak

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

Author_pruh_leden_2021.jpg

Ortlieb Accessory pack

Když jsme v letošním čísle osm uveřejnili test bikepackingových brašen Ortlieb, upozorňovali jsme na to, že menší brašnu Accessory Pack si připomeneme samostatně. Tenhle tříapůllitrový kousek na nejdůležitější drobnosti jsme totiž prověřili jak s řídítkovou brašnou z celé bikepackingové sady, tak samostatně.

 

 

Brašna s rozměry 30 x 17 cm a 5cm hloubkou totiž nabídne několik možností uchycení. V rámci testu celé sady jsme ji na biku otestovali v kompletu s řídítkovou brašnou, na kterou ji lze upevnit pomocí poutek pro hliníkové háčky na páscích stahujících objem řídítkové brašny. Accessory Pack se tak po zavléknutí háčků do pásků stane nedílnou a nijak se nepohybující součástí stahovacích popruhů a leží nahoře na řídítkové brašně, takže nabídne dobrý přístup do svých vnitřních prostor. Rolovací uzávěr se zajišťuje hliníkovým háčkem do jednoho ze dvou poutek, takže velice jednoduché provedení a kromě reflexního loga vpředu zde nejsou žádné další technické detaily. Tedy kromě těch na zadní stěně, kde je navařené zesílení s prošitým uchycením dalších nosných prvků. Ty tvoří dva široké pásky s poutkem a suchým zipem, které slouží k upevnění samostatné brašny na řídítka. Pásky se jednoduše obtočí kolem řídítek a zajistí suchým zipem, díky plastovému poutku je horní hrana lehce odsazená od řídítek a na zadní stěně dole se pak proti pohybu vše zajistí ještě páskem přes distanční pěnovou kostku ke hlavové trubce.

 

 

Brašna i samostatně docela slušně drží, ale záleží hodně na délce představce a vedení bovdenů, jak moc bude sklopená vůči hlavové trubce nebo jak moc ovlivní vedení bovdenů. Každopádně i samostatně je to velice schopné zavazadlo pro kratší cesty, navíc s možností vzít jej od kola kamkoliv s sebou. Demontáž sice není tak blesková jako u řídítkových brašen s nějakým sofistikovaným „nacvakávacím“ upevněním, ale lze to takto využít. V balení je navíc i popruh, za nějž lze brašnu po jeho protažení skrz oka vzadu připevnit k pasu jako ledvinku, případně přes hlavní pásky na suchý zip pověsit jako kabelku. „Vuittonka“ za cenu 1490 korun to sice nebude, ale funguje to v obou případech. Takže ať už samostatně, nebo jako cílená součást řídítkové brašny, na drobnosti se tahle malá kabelka vždycky hodí a máte jistotu, že na řídítkách bude držet a obsah ochrání proti vodě.

 

 

(už)

 

datum: 09.12.21 - kategorie: Technika
id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign