LOOK2021_4
gravel

katalog_elektrokola

logo_katalog_detska_kola

deluxepoutak

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

Author_pruh_leden_2021.jpg

Nalisha pro léto i podzim

Možná už vám přijdou ranní teploty pod deset stupňů trochu nepříjemné pro jízdu v kraťasech nebo návlecích přes kolena a začínáte uvažovat nad dlouhými kalhotami. Haven Nalisha jsou univerzální kalhoty pro cyklistiku i outdoor, jejichž tenký a lehký materiál bude ideální pro teplotní rozmezí od pěti do patnácti stupňů.

 

 

Kalhoty jsme otestovali jak během ranních teplot nad pět stupňů, tak lehce nad patnáctkou a můžeme jen potvrdit, že díky vzdušnosti a ventilaci budou solidním univerzálem. Střihově vychází z modelu Energizer, ale jsou technicky méně propracované, co se týká stahování v pase. Nalisha sází u zajištění v pase na široký lem tvořený našitou gumou s vnitřním silikonovým potiskem. Žádný zip ani ozubený pásek, jen celistvý pas bez možnosti rozepnutí, spoléhající na pružnost lemu. Díky oboustranné pružnosti materiálu i celkovému střihu sedělo testované ikselko v pase velmi slušně a pohodlně. Univerzální střih pro turistiku i kolo byl cítit standardním střihem zadního dílu bez zvýšení pro jistější ochranu zadních partií při předklonu na kole. Na trailbiku v kombinaci s vyšším provedením vnitřních šortek s vložkou celkem bezproblémová kombinace, na sportovnější skloněný posed už to bude vzadu trochu nižší usazení. V rozkroku padnou kalhoty díky všitému klínu z pružnějšího materiálu perfektně a totéž platí o nohavicích užšího střihu, které při šlapání zbytečně netahaly. Přes kotníky pak pásek suchého zipu zabránil kontaktu nohavice s převodníkem, ale i tak jsou nohavice spíše užší, takže na kolo optimální a navíc s odolnějším materiálem na vnitřní straně kotníků.

 

Délka nohavic a střih celkově byly u testovaného ikselka spíše pro štíhlejšího jezdce s výškou maximálně 188 centimetrů. V pase i přes boky je materiál poměrně velkorysý, ale střih seděl perfektně bez nějakého vyboulení či tahání. Zmíněný nižší pas vzadu pak ovlivní využití podle posedu na kole. Vzpřímenější trailový posed nebo e-bike budou asi nejideálnější kombinace. Lehký materiál nabídne jezdci slušnou ventilaci, vylepšenou také laserem vyřezanými otvory v rozkroku, takže jsme při návratu z vyjížďky očekávali při zvýšené polední teplotě nástup „vaření“, ale ten se nekonal a materiál ukázal solidní termoregulaci. Výhodou je také vodoodpudivá úprava, která přijde vhod za horšího počasí a v bahně. Dvojice kapes v pase je klasikou a při jízdě na kole nijak nevadí, kapsa vzadu pak bude spíš pro civilní využití.

Ať už dáváte přednost nápadným barvám a zvolíte jasně modré provedení s bílými či fluo zipy nebo nenápadnou šedou variantu s černými či modrými zipy, obojí jsou ve velikostech XS-XXXL za shodnou cenu 1590 korun.

(už)

 

datum: 22.10.21 - kategorie: Oblečení na kolo
id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign