LOOK2021_1
gravel

katalog_elektrokola

logo_katalog_detska_kola

deluxepoutak

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

Author_pruh_leden_2021

Náboje Remerx pro všechny kategorie cyklistiky

Výrobou vlastních nábojů REMERX na nejmodernějších CNC revolverových soustruzích nám umožnilo vyšší stupeň soběstačnosti, flexibility a efektivity při výrobě zapletených kol. Kvalita provedení je v našich rukou a přirozeně odpadne závislost na dodavatelích. Tímto krokem jsme se posunuli ve svém vývoji opět dál. Náboje REMERX jsou vyráběny pro všechny kategorie cyklistiky, přičemž jejich využití přesahuje i do jiných oblastí než je pouze cyklistika. V současné době náboje REMERX testují výrobci nemocničních lůžek a mobilních stolů.

Náboje REMERX se liší od konkurence použitými materiály. Pro výrobu těl nábojů používáme vysoko jakostní hliníkovou slitinu AW 7075 T6, zatímco většina konkurence používá slitinu AW 6061. Podrobili jsme mechanickým testům většinu konkurenčních nábojů. Při zapletení náboje REMERX jsme po 1500 najetých kilometrech náboj demontovali a zjistili jsme, že nedochází na jeho těle k vymačkávání paprsků. Pokud to samé uděláte s konkurenčním nábojem, najdete kolem děr na přírubě vymačkané drážky od paprsků, což znamená, že použitý materiál je měkký.
Náboje REMERX vyrábíme na jediné upnutí na dvouvřetenovém CNC soustruhu, což zaručuje 100% souosost nábojů a vysokou přesnost výroby celého náboje. Náboje jsou konstruovány způsobem, aby měly co nejvyšší účinnost přenosu tažné síly, která je nejvíce ovlivněna průměrem těla náboje.
Náboje REMERX jsou optimalizovány pro výplety kol tak, aby byly vždy naplétány jen dvě délky paprsků na pár, neboť paprsky vyšší jakosti nejsou dostupné ve všech délkách.

U nábojů máme optimálně řešeno uložení hřídele a její volnost otáčení a utěsnění ložiskových částí proti vnikajícímu prachu a vodě. Oproti konkurenci máme originálně řešeny monolitní koncovky, které chrání ložiska, protože koncovky jsou vybaveny labyrintem pro zachycení nečistot a vody.
Kompabilita nábojů REMERX umožňuje různé systémy upínání a os. Např.: průchozí osy 15, 20 mm, pevné osy a rychloupínák, pro šíře vidlice 65, 100, 110, 130, 135, 142 a 150 mm.
Náboje se vyrábí v počtu děr 20, 24, 28, 32, 36 a 48, čímž je zajištěna maximální variabilita
a přizpůsobivost pro všechny kategorie zákazníků, resp. jejich specifických požadavků. Všechny modely nábojů jsou uloženy na kvalitních průmyslových ložiscích (přední na 2
a zadní na 4). Na přání zákazníka lze do nábojů použít nerezová nebo keramická ložiska.

U vyráběného náboje i zapleteného kola, je možné řešit různé barevné úpravy, standardně vyrábíme náboje v černém, červeném, stříbrném eloxu a bílém laku. Údržba nábojů je snadná a všechny náhradní komponenty jsou běžně dostupné. K celkové údržbě náboje postačí pouze imbus č.5 a plochý klíč č.17. Ložiska musí být vždy smontována přípravky LOCTITE.
Kazeta zadních nábojů REMERX pro 10 a 11 pastorků je kompatibilní s kazetou SHIMANO a je opatřena dvěma ocelovými klínky proti mechanickému opotřebení pastorkem.
Náboje, resp. zapletená kola jsou testována v externí zkušebně podle normy ČSN EN 14764
a dále předními českými závodníky v čele s mistrem světa v cyklokrosu Tomášem Paprstkou.

Náboje REMERX lze jen doporučit, protože více než 30 progresivních modelů účinných a lehkých nábojů pro MTB, ROAD, FREE STYLE, DH, BMX a SCOOTER mají dostupnou cenu a vysoké technické parametry.
Více informací o produktech a dostupnosti na www.remerx.cz

 

datum: 01.08.14 - kategorie: Technika
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign