LOOK2021_4
gravel

katalog_elektrokola

logo_katalog_detska_kola

deluxepoutak

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

Author_pruh_leden_2021

Náboj pro singles

Kdyby už i cyklistické značky začaly vyrábět komponenty pro nezadané, byl by to asi vrchol, naštěstí jsou však cyklističtí singles vyznavači jediného převodu, často pevného, a jejich kola zdobí komponenty v nápadných eloxovaných provedeních.

Jedním z takových dílů pro „festkaře“ je zadní náboj Sturmey Archer Flip-Flop HBT30 se závity pro montáž pastorku na obou stranách. Náboj s vysokými přírubami na 32 nebo 36 drátů sází na dvojici zapouzdřených ložisek a pevnou osu délky 175 mm a průměrem 10 mm. Samotná rozteč náboje je 130 mm a hmotnost 345 gramů včetně matic, tedy žádný gramařský zázrak, ovšem festky bez odpružení potřebují

odolné komponenty a na gramaření zde není moc prostoru.

Chod ložisek je příkladně jemný bez jakéhokoliv přidrhnutí či výraznějšího odporu nebo vůle. Závity na obou stranách těla náboje slouží k uchycení buď pastorku s volnoběhem, což je na straně s jediným rozměrem závitu, nebo pevného pastorku a pojistné matice. To je na druhé straně s dvěma rozměry závitu. Pojistná matice je u „festky“ nutností, protože jinak hrozí při brzdění pohybem klikami dozadu vyšroubování pastorku. Velký průměr mají kontramatky na vnitřní straně, které dosedají na patky rámu, takže jistota pevného zajištění kola, namáhaného řetězem v obou směrech, by měla být v rámu dostatečná. Pak už jen stačí, dle potřeby, vyjmout kolo a celé ho otočit zrovna podle aktuální potřeby konkrétního převodu či typu pastorku.

Tenhle náboj legendární anglické značky lze mít kromě zlatého provedení také v červeném, modrém, stříbrném nebo černém eloxu. Cena přibližně 900 korun je pak pro všechny verze, kromě stříbrné, společná. Stříbrná varianta je přibližně o osmdesát korun levnější.

(už)

datum: 16.09.15 - kategorie: Technika
id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign