LOOK2021_4
gravel

katalog_elektrokola

logo_katalog_detska_kola

deluxepoutak

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

eurobike 2021.gif

Na karbon exkluzivně

Patříte-li k těm cyklistům, kteří svoje kolo pečlivě čistí po každé vyjížďce, na převody používají silnější odmašťovač, na rám slabší a vše pak pečlivě ošetří ještě leštěnkou, pak jste v případě vlastnictví karbonového rámu či komponentů nemohli dosud provádět očistu plnohodnotně. Tedy ne, pokud jste nepoužívali na karbon speciální, k tomu určený, čisticí prostředek.

Je to trochu nadsázka, netřeba hned šílet a připadat si vůči svému kolu jako tyran, ale současná chemie prostě umí vykouzlit speciální čističe opravdu na všechny povrchy. Anglická firma Weldtite je v tomto oboru specialistou s více jak sedmdesátiletou tradicí, takže nepřekvapí, že pod značkou Dirtwash nabízejí i speciální čistič na karbon. Jde o prostředek v 250ml balení s mechanickým rozprašovačem, který má za úkol jednak očistit ošetřený povrch, ale zároveň jej pak i chránit proti UV záření a dalším škodlivým vlivům. Takže jsme tenhle čistič na karbon za 229 korun vyzkoušeli jak na karbonovém sedle s lakovaným povrchem, tak i na matném laku rámu.

Aplikace je jednoduchá, stačí odjistit páčkou hlavici a nastříkat bílou tekutinu na povrch, kde ji rozetřeme hadříkem po celé ploše. Po chvilce pak stačí setřít nečistoty a vše rozleštit čistým hadříkem, aby se vytvořil ochranný film. To je všechno, ale dodejme jen, že prostředek není odmašťovačem, takže třeba mastné fleky od šmíru na světlé ploše byly po čištění lehce patrné. Na druhou stranu po rozleštění nezanechal prostředek ani na matném laku nechtěné šmouhy, takže plocha byla krásně ošetřená. Test vodou pak ukázal její snadné stékání a ochraně proti UV záření nelze než věřit, to prostě schopni zjistit nejsme. Pokud tedy máte karbonový rám, nejlépe v matném provedení, případně už s hodně opotřebovanou vrstvou laku, tenhle prostředek by mu mohl částečně navrátit ztracený lesk a ještě jej chránit.

(už)

 

datum: 31.10.17 - kategorie: Technika
id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign