LOOK2021_4
gravel

katalog_elektrokola

logo_katalog_detska_kola

deluxepoutak

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

eurobike 2021.gif

Minimalismus od Lezyne

Nedávno mě kamarád Michal prosil, zda bych mu nesehnal nějakou hustilku, která by vůbec nečouhala z kapsy dresu. Jen pro pochopení, Michal je perfekcionista neustále odlehčující svého Cannondala SuperSix Evo, takže i v případě hustilky chtěl něco, co nenaruší ladnou siluetu jeho dresu. A hlavně to měla být správná značka! Model Pocket Drive je v takovém případě sázkou na jistotu – váží jen 79 gramů, délka hustilky je pouhopouhých 140 milimetrů a také americká značka Lezyne bude i pro notorického materiálového fetišistu naprosto v pořádku.

Cena 790 korun odpovídá renomé tohoto výrobce i provedení hustilky, na jejíž pístnici objevíme zlatavou anodizaci podobou té Kashima od značky Fox. Všechny díly jsou precizně CNC obrobeny ze superlehké slitiny hliníku a už na šířce stěny rukojeti dobře vidíme, že zde není jediný gram navíc. Příjemný do ruky je hrubší frézovaný povrch na spodní části těla a byť se pracovní dráha jediného pístu nezdá příliš dlouhá, výsledný výkon není vzhledem k rozměrům vůbec špatný. Především je však hustilka schopna dosáhnout nečekaně vysokého tlaku, což je primárně zásluha nepříliš velkého průměru pracovního válce.

Výrobcem avizované maximum 160 psi, tedy 11 barů (!!!) je skutečně reálně dosažitelné, byť to logicky nějakou dobu trvá. Každopádně právě díky možnosti dosažení takto vysokého tlaku je hustilka vhodná především pro silničáře, kteří i při defektu někde na cestě mohou po výměně či opravě duše opět dosáhnout zcela plnohodnotného tlaku pro dokončení dlouhého tréninku. Naopak nafoukání objemnějšího bikového obutí už je v případě takto drobné hustilky trochu otrava, byť to logicky není nereálné. Pro dosažení vysokého tlaku je výhodou hadička s propracovanými koncovkami. Tato „ABS flex-hadička“ je standardně zastrčena do útrob hustilky, po jejím vysunutí ji můžeme k opačnému konci přišroubovat jednou ze stran – v závislosti na tom, zda budeme nafukovat autoventilek či galuskový ventilek. Utěsnění okolo ventilku je tradičně bezchybné a nalezneme zde dokonce tlačítko pro lehké odpuštění vzduchu.

 

 

Pocket Drive je zde pro nadšence, kteří chtějí to nejlepší a jsou ochotni za to něco zaplatit. Pro značku Lezyne je typické dokonalé zpracování a také této mini-hustilce si dovolíme předpovědět dlouhou životnost, všechny její detaily tomu nasvědčují. I přes název Pocket Drive pak nechybí ani plastový držák pod košík, a to se zajištěním pomocí pásku se suchým zipem.

(kad)

 

 

datum: 05.01.21 - kategorie: Technika
id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign