LOOK2021_4
gravel

katalog_elektrokola

logo_katalog_detska_kola

deluxepoutak

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

Author_pruh_leden_2021.jpg

Luxus , kožené gripy Brooks

Připadají vám občas gripy s cenovkou přes pět set korun jako drahé a ty s cenou kolem osmi stovek už jako z říše luxusního zboží? A co takhle gripy za 2490 korun? To už je opravdový luxus a nestojí za ním nikdo jiný než legendární anglická značka BROOKS, která v tomto případě spojila své síly s producentem ergonomických gripů Ergon.

 

Gripy BROOKS Ergon GP1 jsou opravdu luxusním kouskem, a to nejen na pohled, ale i co se týká úchopu. Zatímco Angličané dodali svoji legendární kůži, Němci nabídli ergonomický základ z plastového tubusu potaženého pryží, obojí jištěné na řídítkách luxusní hliníkovou objímkou. Ta je navíc v broušeném provedení s decentním logem Ergon na obvodu, kdežto logu Brooks bylo vyčleněno čestné místo na hliníkové zátce řídítek. Objímka se stahuje tradičně imbusovým šroubem na 4mm klíč a profil gripu má na opěrné ploše vnější malíkové hrany oblejší tvar nahoře a naopak prohloubení na spodní straně. Úchop 130 mm dlouhých gripů s průměrem kruhové části 36 mm v nejsilnějším místě je hodně komfortní, ale samozřejmě to není nic pro terénní dovádění. Kůže je příjemná na omak a neklouže pod zpocenou dlaní. Ovšem úchop není samozřejmě agresivní, takže jsme zase spíš u neterénního využití. Tahle luxusní stylovka s hmotností 226 gramů si najde své místo na nějakém vymazleném kole do města, případně na stroji pro dálkové cyklisty. Jenže to abyste si kolo ve městě zamykali extra, když navýšíte jeho cenu tímhle luxusním kouskem a báli se, aby kolem nešel někdo s imbusem v ruce. Naštěstí si hodnoty těchto gripů bude vědom nejspíš jen skutečný znalec, ten je nejspíš jen uznalým mručením pochválí, než aby vás o ně připravil.

 

(už)

datum: 26.06.20 - kategorie: Technika
id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign