LOOK2021_4
gravel

katalog_elektrokola

logo_katalog_detska_kola

deluxepoutak

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

Author_pruh_leden_2021.jpg

LUBE STAR

Star Collection jako řada výrobků nabízejících kompletní péči o kolo, od mazadel po čistící prostředky, se neustále rozrůstá. Český výrobce, firma Nacházel s.r.o., rozšířil paletu svých produktů dokonce o brzdovou kapalinu, tlumičový olej či o pračku na řetěz. Star Collection se tak může nejen kvalitou, ale i šíří sortimentu postavit bok po boku známým značkám jako Finish Line, Pedros nebo Motorex.

Jako první z celé řady Star Collection vám chceme představit mazivo Lube Star. To je nabízeno v modifikacích Original, White a Titan. První jmenované se prodává v tubě za 59 korun (100 g), White a Titan pak ve stogramové dóze. Za mazivo Lube Star White zaplatíte 110 korun, za Titan pak 199 korun. Především pro mechaniky a profesionální dílny je určeno kilové balení Lube Star White za 480 korun.

Lube Star Original je klasické plastické mazivo vhodné především na kluzná a valivá ložiska. Nám se osvědčilo například i na mazání lanek či sedlovky v rámu. Nabízí dobrou odolnost proti vodě a zajistí ložiskům dlouhou životnost.

Lube Star White jde ještě o něco dále a svým složením by toto mazivo mělo nabídnout maximální péči všem vysoce zatíženým ložiskům. My jsme jej s plnou spokojeností používali například do nábojů, do ložisek pedálů nebo do hlavového složení. Lube Star White vyniká vysokou odolností proti vodě a mělo by tak zajistit co nejdelší životnost ložisek.

Když se řekne „bílá vazelína“, určitě si nejeden z vás nejdříve vybaví tu od značky Campagnolo. Bílé plastické mazivo vysoké kvality ale nyní můžete mít i od domácí značky Star Collection.

Lube Star Titan je už podle názvu určen na titanové dosedací plochy a závity. Tento speciální výrobek jistě uvítají všichni majitelé titanových rámů, sedlovek, pedálů s titanovými osami a podobně. Jak je známo, titan má tendence takzvaně zarůstat, což se samozřejmě týká především dosedacích ploch titan/titan. Nicméně i závit na titanové osičce našroubované v duralové klice by měl být správně namazán tímto mazivem. Stejně jsou na tom třeba i misky středové osy zašroubované v titanovém rámu.

Kromě titanových závitů je Lube Star Titan vhodný i pro lisování, například při usazování misek hlavového složení do rámu, ideální je i pro mazání čepů, třeba u čelisťových brzd. Naopak není vhodné pro valivá ložiska, pro ně je určen jeden z předcházejících produktů.

 

 

datum: 05.11.06 - kategorie: Technika
id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign