LOOK2021_1
gravel

katalog_elektrokola

logo_katalog_detska_kola

deluxepoutak

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

Author_pruh_leden_2021

Lezyne Stick Drive 30

Zadní blikačka Stick Drive 30 je jednou z novinek značky Lezyne. Jde o malé zadní světlo, schované v zákrytu za sedlovkou a nabízející vzhledem ke svým minimalistickým rozměrům nadstandardní výkon. Navíc je zde jedna hodně příjemná vychytávka, již bychom si dokázali představit u všech světel s USB dobíjením. Jde o dvojdílné provedení těla, vzájemně propojené pomocí magnetu. Tudíž pro dobíjení nemusíme odepínat gumičku ze sedlovky, ale pouze jednoduše vysuneme horní díl světla ze spodního a rovnou jej integrovaným konektorem můžeme vstrčit do USB portu počítače či nabíječky – žádné kabely, žádné nezbytné příslušenství.

O světelný tok se zde stará osm super výkonných chip LED diod, překrytých propracovanou optikou, nad níž najdeme menší spínací tlačítko a na opačném konci pak indikátor nabití baterie a dobíjení. Velkou pochvalu zasluhuje viditelnost z 270 stupňů, což se může zdát skoro neuvěřitelné, ale v reálu tomu tak skutečně je. Osm diod se navíc může pochlubit shodným jasem, pakliže se na ně díváme přímo, či třeba pod úhlem třiceti stupňů, takže je prakticky lhostejno, zda blikačku upneme k sedlovce nebo třeba k sedlovým vzpěrám rámu. Fakt, že je světlo skloněno shodně se sedlovkou, v praxi vůbec ničemu nevadí.

Minimalismus se týká nejen rozměrů, ale i hmotnosti pouhých dvacet tři gramů (!!!). Viditelnost z 270° je pak opět zásluha použité optiky, tedy krycího sklíčka s výrazným přesazením středové partie oproti tělu blikačky. Maximální výkon třicet lumenů je uveden v názvu, jak je u Lezyne zvykem, a týká se nejvýkonnějšího modu blikačky nazvaného Day Flash, který je i za denního světla nepřehlédnutelný a výdrž na jedno nabití byla během testu v takovém případě skoro šest hodin. Vedle toho jsou zde další tři módy blikání, kdy ten nejekonomičtější s dvanácti lumeny znamenal téměř čtyřiadvacet hodin provozu, což je opravdu hodně. Kromě toho si můžeme vybrat ze tří intenzit stálého svícení, a to s výkonem čtyři až třicet lumenů. Na náš vkus je těch modů skoro až dost a proklikat se jimi dokola chvilku trvá, nicméně v okamžiku, kdy musíme šetřit drahocennou energii, ekonomičtější mód uvítáme, takže výběr ze sedmi intenzit blikání či svícení nemusí být od věci. Tlačítko vyžaduje o něco silnější stisk, ale dokážeme jej nahmatat i v prstových rukavicích.

Cena zadní blikačky Stick Drive 30 je 890 korun.

(kad)

 

 

datum: 20.04.21 - kategorie: Technika
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign