LOOK2021_4
gravel

katalog_elektrokola

logo_katalog_detska_kola

deluxepoutak

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

eurobike 2021.gif

Kvalitní zámek ABUS 7210/85 Ivera

Štěstí přeje připraveným, ostražitým a vybaveným. Samozřejmě myslíme ostražitost a vybavenost, která maximálně zabrání krádeži vašeho kola. Vašeho drahého kola, což nemusí být stroj v hodnotě auta, ale i dát za kolo dvacet tisíc není zrovna málo. A navíc, rozmáhá se nám tu takový zvyk pořídit si elektrokolo, jehož cena začíná na částce kolem třiceti tisíc korun. A to je dost. Dost na to, abyste si ho pořádně chránili.

I když si své kolo pečlivě střežíte, nastává občas okamžik, kdy ho, ač neradi, musíte odložit tam, kde na něj nevidíte, kde je cizí prostředí. Nebo ho musíte nechat v nestřeženém autě. A věřte tomu, že známe více jak deset případů, kdy jedno nebo více kol zmizelo v okamžiku, kdy na to jejich majitel ani nepomyslel, že by se to mohlo přihodit. Třeba dojel maraton a odskočil si na páreček. Byl to jeho nejdražší páreček v životě.

 

 

Pro podobné případy máme pro vás typ na ochranu vašich kol v podobě zámku ABUS Ivera 7210. Firma ABUS je na trhu s podobnými výrobky již mnoho let silně etablována a je známé, že rozhodně nevypustí na trh výrobek, který by nebyl po všech stránkách funkční. A pečlivě vyzkoušený ve vlastních laboratořích. Námi vyzkoušený zámek je právě tím výrobkem, se kterým můžete být celkem v klidu. Celkem, protože by bylo neseriózní napsat, že jakýkoliv zámek nelze překonat. Záleží ale na tom, jakým způsobem překonat, jaké vybavení musí mít zloděj k dispozici. Na naši Iveru by musel mít zlodějíček hlasitou flexu, protože řetěz, který se skrývá pod tkaninovým překrytím, má čtvercový průřez o průměru 7 mm a navíc speciálně kalený. Zkuste si něco takového přeštípnout pákovými nůžkami. Líbivé tkaninové opláštění je vyrobeno ze syntetického high-tech materiálu, který neabsorbuje vodu a chrání naše kolo proti oděru od řetězu, a na druhou stranu i řetěz proti korozi.

 

 

Uzamykací systém ABUS je velmi bezpečný a pro vaši pohodlnost ho výrobce vybavil oboustranným klíčem, takže ani ve tmě nemusíte hledat správnou pozici pro zasunutí klíče do zámku. Tělo zámku je také vyrobeno ze speciální oceli. K zámku dostanete dva klíče. Tento řetěz si můžete pořídit ve dvou délkách, a to 85 nebo 110 cm. Vyzkoušeli jsme, že kratší verzí 85 cm lze k sobě uzamknout tři kola. Třeba jeho provlečením za horní rámovou trubku.

Tento řetězový zámek není samozřejmě určen, abyste ho vozili na kole, neboť má hmotnost 1280 gramů, ale hodí se právě pro uložení například v autě, kde si s ním můžeme uvnitř kabiny kola uzamknout, využít ho ve společné kolárně na dovolené apod. Máme rádi věcičky, které vypadají nejen skvěle, ale víme o nich, že dobře fungují. Takže cena pod 1600 korun, za kterou si ho můžete také zakoupit, se nám zdá velmi dobrá. Vždyť to je věc takřka navždy.

 

(kany)

datum: 26.02.20 - kategorie: Technika
id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign