LOOK2021_4
gravel

katalog_elektrokola

logo_katalog_detska_kola

deluxepoutak

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

Author_pruh_leden_2021

Klasika od Lezyne, multiklíč SV-10

Tento multiklíč je doslova klasikou, bez zásadnější změny jej prestižní výrobce nabízí snad patnáct let. A upřímně, jakákoli změna by zde byla na škodu – jak se říká, co je dokonalé, byl by hřích měnit.

Multiklíč Lezyne SV-10 vážící pouhých 101 gramů obsahuje snad úplně vše, co můžeme na terénní či silniční vyjížďce v případě běžnějšího technického problému potřebovat. A to včetně minimalistického, ovšem v praxi bezvadně fungujícího nýtovače na řetěz. Kompaktní tvar je výhodou pro gramaře a hlavně pro ty cyklisty, kteří jsou zvyklí vozit multiklíč v kapse dresu. Vždyť rozměry ve složeném stavu jsou 48 x 63 x 20 milimetrů, tudíž jen o maličko více než má běžná krabička od sirek. Nebyla by to značka Lezyne, kdyby nepoužila špičkové materiály – v tomto případě velmi lehkou, CNC obráběnou slitinu hliníku použitou na obou bočnicích, jedné s černou a jedné s červenou anodizací a s gravírovanými logy. Ze shodného materiálu je těleso miniaturního nýtovače, tentokrát s leštěným povrchem. Ostatní klíče jsou ze speciální tvrzené nerezové oceli, která zajistí nejen vysokou odolnost vůči mechanickému poškození, ale i dlouhodobě pěkný vzhled. Z nerezu jsou ovšem také čepy spojující bočnice k sobě. Toto vše jsou detaily, které dokáží ospravedlnit i cenovku 1290 korun. Lezyne SV-10 by zkrátka měl být multiklíčem na celý život.

Z našeho pohledu je nejdůležitější částí již zmíněný nýtovač. Ten je i přes nevelkou plochou rukojeť v praxi až nečekaně schopný a ani několikerá oprava řetězu v terénu se na jeho stavu jakkoli nepodepsala. Vratidlo tvořené klíčem jako takovým nabízí optimální páku a jeho čep je velmi pevný, byť je samozřejmě nýtovač koncipován primárně pro nouzové opravy řetězu někde v terénu – rozhodně ne pro běžnou dílenskou výměnu řetězu za nový. Nýtovač je určen pro devíti až dvanácti-rychlostní řetězy. Také další klíče jsou velmi odolné a imbusy 2, 3, 4, 5, 6 a 8 milimetrů budou pro opravy plně dostačující. U největšího imbusu nelze přehlédnout středové odvrtání – pro redukci každého přebytečného gramu. Dále je zde přítomen Torx T25 a T30 a nakonec menší křížový šroubovák. Víc není třeba, byť by do tělesa nýtovače bylo možné ještě umístit třeba centrklíč, ale to už bychom byli extra detailisté. Každopádně jeden z nejpopulárnějších multiklíčů Lezyne je i po letech stále stejně schopný a odolný.

(kad)

datum: 27.10.20 - kategorie: Nářadí
id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign